پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱

چگونه خانه کوچک خود را دلباز کنیم؟

آرامش در هر منزل به افراد خانواده بستگی دارد و در مقابل خانه ای دلباز و شاد روحیه افراد خانواده را بالا می برد.متراژ خانه با اهمیت نیست، آنچه در یک خانه مهم است چیدمان مناسب نسبت به فضای خانه است.
به گزارش گروه سبک زندگی خبرگزاری دانا(دانا خبر)، برای بزرگ تر شدن و دلباز تر جلوه دادن خانه باید از ترفندهای متفاوتی استفاده شود.جنس، رنگ، نور، طرح و الگوها همه می توانند تاثیر گذار باشند.

همیشه استفاده از رنگ سفید برای دیوارها مناسب نیست، استفاده از کمی رنگهای انرژی بخش باعث روح دادن به خانه می شوند. می توان تنها یک دیوار را با رنگی ملایم ولی درعین حال شاد و یا با طرحی زیبا از کاغذ دیواری یا پوستر عمق داد و علاوه بر بزرگتر جلوه دادن خانه، یک نقطه کانونی برای جلب نظر ایجاد کرد.

در خانه هایی که سقف کوتاهی دارند با استفاده از طرح های عمودی، چشم به طرف بالا هدایت می شود و سقف بلند تر جلوه می کند.

31695 760 چگونه خانه کوچک خود را دلباز کنیم؟

نور طبیعی خورشید مناسب ترین نور برای تامین روشنایی منزل است. نور خورشید با تاثیر بر ملاتونین موجب تنظیم خواب می شود و از کسالت صبحگاهی جلوگیری می کند. رنگ در کنار نورمعنا پیدا می کند و هر رنگی در برابر نورهای مختلف تغییر می یابد. نور خورشید بهترین جلوه را به رنگهای به کار برده شده در خانه می دهد.همچنین در خانه هایی که از نور طبیعی بر خوردار هستند می توان از گیاهان زیبا برای ورود طبیعت و دلباز کردن خانه استفاده کرد.

پنجره ها که تنفس خانه هستند، در خانه های کوچک و کم نور، بهتر است با پرده های ضخیم پوشیده نشوند. استفاده از پارچه های نازک و لطیف مانند ابریشم ، حریر، ساتن و تور به رنگهای روشن برای خانه هایی با متراژ کوچک مناسب است.

استفاده از وسایل تزيینی کوچک با تعداد زیاد در نقاط مختلف خانه موجب شلوغ به نظر رسیدن خانه می شود.پس از وسایل تزیینی به تعداد کم و اندازه بزرگ استفاده کنید.

استفاده از مبلمان،بوفه و وسایل بسیار بزرگ در فضاهای کوچک نه تنها زیبایی خود را از دست می دهند بلکه ایجاد حس خفگی در فضا خواهند کرد.تمامی وسایل خانه باید متناسب با فضا و در تعادل باشند.

هر چیزی که باعث انعکاس نور شود در بزرگتر و دلبازترجلوه دادن فضا تاثیر بسزایی دارد.مانند آینه، استفاده از آینه در مقابل پنجره ای که منظره زیبایی دارد در خانه تاثیر فوق العاده ای خواهد گذاشت .هیچ گاه آینه را مقابل دستشویی ،اتاق خواب ویا نقطه ای شلوغ نصب نکنید .کاربرد سطوح براق مانند استیل در پایه مبلمان ،ظروف ولوسترها ،همچنین کاربرد شیشه علاوه براینکه جلوه ای مدرن به خانه می دهد مانند آینه در وسعت بخشیدن به فضا کمک می کنند .

در خانه های خیلی کوچک می توان از پارتیشن های شیشه ای به جای دیوار استفاده کرد.

31696 105 چگونه خانه کوچک خود را دلباز کنیم؟

در آشپزخانه نیز با تعویض تعدادی از درب کابینت ها با شیشه و بکار بردن هالوژن در بالای درها ، میتوان به وسعت بخشیدن فضا کمک کرد.درصورت عدم تمایل به استفاده از شیشه، برای دیده نشدن داخل کابینت ها ،می شود از شیشه های مات یا پلکسی استفاده کرد.

استفاده از فضا های مخفی برای ذخیره سازی و نگهداری وسایل مانند قفسه های دیواری(توکار و روکار) و سقفی به جای کتابخانه ها و کمد های بزرگ و یا استفاده ازفضای داخل پله ها به جای دراورهای جاگیر، از اشغال شدن فضا جلوگیری می کند و امکان استفاده بهینه از فضای خانه را می دهد.

37821 738 چگونه خانه کوچک خود را دلباز کنیم؟

مبلمان ال شکل به دلیل قرار گرفتن در مجاورت دیوار کمترین جای ممکن را اشغال می کند پس گزینه مناسبی است .

و میز مقابل مبلمان نیز میتواند دارای فضاهای ذخیره سازی باشد.

همچنین ببینید

خانم ها بخوانند و بدانند …

⭕️ حوادث ناگوار را از همسرتان پنهان نکنید، چرا که ممکن است او از راه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.