جمعه , ۱۱ آذر ۱۴۰۱

نقش گروه خونی در شخصیت انسان

در پی اعلام نظر دانشمندان زیست شناس که خصلت ، منش، رفتار، توان، کارائی، خلاقیت و خلق و خوی هر فرد بستگی به گروه خون وی دارد. در کشورهای صنعتی غرب به ویژه ژاپن هنگام استخدام و انتصاب توجه به گروه خون فرد در اولویت است. توجه به گروه خون در مورد ازدواج هم اینک بیش از هر زمان دیگر شده است و برای جلو گیری از طلاق و ناسازگاری، دختر و پسر نه تنها لازم است از بیماری های ارثی دو خانواده آگاه شوند و دختر ، رفتار خانواده مادر پسر را با همسرانشان مورد مطالعه قرار دهد بلکه از گروه خونی یکدیگر با خبر شوند. توشینا کانومی (toshinakanomi ) پژوهشگر ژاپنی در رساله ای که شش میلیون نسخه آن توسط افراد و شرکتها خریداری شده…و همزمان ، توسط الکساندر بشر (besher ) به انگلیسی ترجمه گردیده و به صورت یک دستورالعمل و راهنما در آمده است خصلتهای گروههای خونی را به این شرح مشخص ساخته است .

گروه خونی A : افرادی آرام ، منظم ، مطیع قانون و قاعده و بدون اعمال خشونت هستند ، اما انعطاف ناپذیر، تودار، خود خواه و مشکل پسندند . این افراد در کارهای حسابداری و هر گونه امور اقتصادی، مالی، کامپیوتر و مهندسی شایستگی بیشتری دارند .

گروه خونی B : افرادی انعطاف پذیر، مستقل، عاطفی، صریح اللهجه، حساس و در عین حال با پشتکار هستند، ولی ناشکیبا، غیر قابل پیش بینی و در کارها یی که مورد علاقه اشان نیست تنبل هستند و دهانشان چفت و بست ندارد و نمی شود اسرار و کارهای محرمانه را با آنها در میان گذارد . این افراد شایسته روزنامه نگاری ، نویسندگی ، هنر و کارهای فکری هستند .

گروه خونی AB : افرادی منطقی ، حسابگر ، امین و روراست ، سازمان دهنده ، مطیع و در عین حال نیرومند هستند. این افراد به آسانی کسی را نمی بخشند ، گاهی خشمگین می شوند ، اغماض را دوست ندارند ، محافظه کار هستند و نمی شود آنها را به آسانی شناخت و دستشان را خواند . اینان برای مدیریت ، قضاوت ، نمایندگی ، کارگری و کار فرمایی ( هر دو ) مناسبترند.

گروه خونی O : افرادی سالمتر ، دارای هدف مشخص آ ینده نگر و اندیشمند هستند ولی در عین حال بیش از دیگران حسود و مقام طلب هستند و پرحرفی می کنند . افراد این گروه سیاستمداران ، وزیران و همچنین ورزشکاران خوبی می توانند بشوند .

گروه خون یک فرد نشان دهنده نوع آنتی ژن ( نوعی پروتئین ) است که در گلبول قرمز آن فرد وجود دارد . افراد دارای آنتی ژن A از گروه خونی A ومردمان دارای آنتی ژن B از گروه خونی B وافراد دارای هر دو نوع آنتی ژن از گروه خونی AB هستند و کسانی که دارای آنتی ژن A و B نیستند از گروه خونی O هستند.

همچنین ببینید

جالب ترین سنگ قبرهای ساخته شده در جهان

در بعضی از قبرستان های جهان سنگ قبرهایی وجود دارد که بسیار عجیب و غریب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.