دوشنبه , ۱۴ آذر ۱۴۰۱

آشتی با همسر ، شیوه های آشتی با همسر

65456764214456 1 300x200 آشتی با همسر ، شیوه های آشتی با همسر

اگر می خواهید با همسرتان آشتی کنید سعی کنید در نحوه ی برخورد با همسرتان از اشتباهات قبلی خود درس بگیرید وگرنه با تکرار آنها دوباره رابطه تان خراب خواهد شد.
در دعوا زن و شوهر باید به چه نکاتی توجه کنند تا اختلافات و قهر زن و شوهر بیشتر نشود:

آشتی با همسر

الف – وقتی اختلافات با همسرتان بالا گرفت موقتاً آن را نزد کسی بازگو نکنید و از خط و نشان کشیدن، تهدید و ارعاب و به قول معروف، شاخ و شانه کشیدن بپرهیزید که همه‌چیز درهم می‌ریزد.

ب – اگر می‌بینید همسرتان به طلاق و جدایی اصرار دارد و شما مایل به این کار نیستید و می خواهید با همسرتان آشتی کنید، از او بخواهید دلایلش را برای شما بنویسد. اگر پذیرفت که بنویسد، ناچار است عاقلانه و منصفانه بنویسد؛ در این صورت، باب مذاکره از طریق نوشتن که راه بسیار مناسبی است گشوده می‌شود.

ج – در دعوای زن و شوهری پای فرزندان را به ماجرا نکشید و از آنها کمک نخواهید؛ به قول معروف «یارگیری» نکنید. پس از این که همه‌چیز قطعی شد، آن وقت فرزندان را در جریان بگذارید. در حقیقت پشت سر بچه‌ها مخفی نشوید.

د – اگر تا مرحلۀ «تعیین داور» پیش رفتید، سعی کنید داورهای خود را از میان افراد سالم، صالح، موجه، مطلع و بیطرف انتخاب کنید. معمولاً والدین عصبانی و احساساتی نمی‌توانند داوران خوبی در این مسأله باشند.

هـ – برای امکان آشتی با همسر در صورت لزوم، خانه را ترک نکنید؛ زیرا غیبت شما از خانه، آشفتگی به وجود می‌آورد و اوضاع را وخیم‌تر می‌کند. مگر اینکه آگاهانه، از روی تصمیم قبلی و به جهت فرصت دادن باشد؛ فرصت، برای این که سهم خود و سهم طرف مقابلتان در ماجرا را در سکون و آرامش بیابید.

و – اگر نشانه‌هایی از پشیمانی طرف مقابل مشاهده کردید، اصرار نداشته باشید که پیش شما و یا نزد دیگران اقرار به اشتباه خود بکند. اگر زیادی سخت بگیرید و بخواهید او را تحقیر کنید و یا به غرورش لطمه زده و یا احساسات او را جریحه‌دار سازید، ممکن است از فکر آشتی کردن منصرف شود، در نتیجه راه‌ لجبازی را پیشۀ خود سازد.

ز – پس از این که جدایی و طلاق اتفاق افتاد، باز هم همۀ پل‌ها را پشت سر خود خراب نکنید و راه دشمنی و کینه‌‌توزی را در پیش نگیرید. چه بسا سکوت و وقار شما در ماجرا، موجب پشیمانی طرف مقابلتان گردیده و همه‌چیز، دوباره از سر گرفته شود و امکان آشتی با همسر فراهم شود. در هر صورت اگر ناچارید از علت طلاق خود، با دیگران صحبت کنید، فقط از عبارت «به علت عدم تفاهم از هم جدا شدیم» استفاده کنید و وارد جزئیات نشوید. ذکر خاطرات تلخ، شما را مجدداً عصبانی و از خود بیخود خواهد کرد.

منبع: سایت به سوی کمال – دکتر کیهان نیا

همچنین ببینید

خانم ها بخوانند و بدانند …

⭕️ حوادث ناگوار را از همسرتان پنهان نکنید، چرا که ممکن است او از راه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.