دوشنبه , ۱۴ آذر ۱۴۰۱

عباراتی که زندگی شما را متحول می کنند!

بیشتر افراد دوست دارند در سال جدید ظاهر خود را تغییر دهند؛ اما آیا بهتر نیست به جای ظاهر، ذهن خود را تغییر دهیم؟ تغییر ذهن می تواند به اندازه تغییر ظاهری اهمیت داشته باشد؛ اما برای این کار تغییر تفکراتمان کافی نیست، بلکه باید لغاتی را که در زندگی روزمره به کار می بریم نیز تغییر دهیم. نحوه صحبت و گفتگوی ما با دیگران و خودمان، تأثیر زیادی بر روی ما دارد. در نتیجه زمان آن فرا رسیده که به مکالمات خود بیشتر توجه کنیم. در ادامه ۱۵ عبارت به شما یادآوری می شود که طرز تفکر، احساس و رفتار شما را تغییر خواهند داد.

“لطفاً”
یک لغت کوچک که رفتار اجتماعی مهمی محسوب می شود. ما واقعاً به این لغت نیاز داریم. رفتار خوب مزایای زیادی به همراه دارد، از افزایش ارتباطات اجتماعی گرفته تا پشت سر گذاشتن موانع در زندگی. به این موضوع فکر کنید؛ آیا زمانی که فردی تقاضایی را به طور مؤدبانه مطرح می کند، تمایل بیشتری برای انجام آن کار ندارید؟ این قدرت کلمه “لطفاً” است.

“متشکرم”
طبق تحقیق دانشگاه Binghamton تنها یک سوم افراد مورد تحسین قرار گرفتن را می پذیرند. بر کسی پنهان نیست که بیشتر ما، زمانی که مورد تحسین قرار می گیریم، سختگیر می شویم. استفاده از کلمه “متشکرم” نه تنها از فردی که از شما تحسین کرده، قدردانی می کند، بلکه به شما کمک می کند تا تحسین ها و تعریف های آن فرد در مورد خودتان را باور کنید.

“آیا کمکی از دست من برمی آید؟”
اگر فردی که دوستش دارید، دچار مشکلاتی شده، گاهی بهترین روش برای حمایت از وی، پیشنهاد کمک کردن به وی است. اگر واقعاً می خواهید به کسی کمک کنید، باید از وی بپرسید که چه کمکی می توانید برای حل مشکلش انجام دهید. این کار باعث می شود که افراد شرایط و مشکلات خود را برای شما بازگو کنند و علت آن را توضیح دهند. کمک به دیگران تنها برای آن ها مفید نیست. بلکه به شما نیز کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد کمک به دیگران باعث افزایش رضایت از خود و حس هدفمندی را به همراه دارد. همچنین کمک داوطلبانه به دیگران باعث افزایش طول عمر می شود.

“آیا می توانید به من کمک کنید؟”
درخواست کمک از دیگران دشوار است. با این حال، هیچ مشکلی نیست که بپذیرید شما به کمی کمک نیاز دارید. در واقع این کار باعث تغییر شما می شود. افراد همیشه نگران هستند که درخواست کمک از دیگران، آن ها را احمق نشان دهد؛ اما در یک تحقیق مشخص شده است گرفتن مشاوره می تواند شما را لایق تر نشان دهد.

“خیلی سرم شلوغ است”
این جمله بسیار مهم است. این جمله را به خاطر بسپارید و سریعاً از یاد ببرید. افراد فکر می کنند در زندگی در حال مسابقه هستند؛ اما در واقع مسابقه ای جز آنچه خودمان برای خود تعیین می کنیم، وجود ندارد. پس این جمله را در سال جدید به کار نبرید.

“شب به خیر”
این جمله به اندازه زمانی که آن را استفاده می کنید، اهمیت ندارد. زمانی که خسته شدید، این عبارت را به کار ببرید. اغلب اوقات یکی از چیزهایی که ما نادیده می گیریم، خواب است. طبق یک تحقیق جدید، بیش از نیمی از آمریکایی ها اظهار می کنند که حداقل به ۸ ساعت خواب نیاز دارند؛ اما تقریباً سه چهارم افراد کمتر از ۸ ساعت در شبانه روز می خوابند.

“نمی خواهم”
طبق یک تحقیق که در نشریه Journal of Consumer Research منتشر شد، افرادی که از جملاتی مانند “من کلوچه نمی خورم” استفاده می کنند، کنترل بیشتری بر روی خود دارند. همچنین این افراد نسبت به افرادی که از جمله “من نمی توانم کلوچه بخورم” استفاده می کنند، تغییرات رفتاری مثبت تری دارند.

“متأسفم یا ببخشید”
قبول اشتباه معمولاً دشوار است؛ اما با این کار می توانید زندگی و روابط خود را بهبود بخشید. تحقیقات نشان می دهند، بار گناه می تواند باعث ناامیدی شود. در نتیجه بار گناه خود را با عذرخواهی سبک کنید.

“نه”
شما همه کاری را می توانید انجام دهید؛ اما نه هر کاری را. گاهی اوقات اگر گیج شده اید یا می خواهید صدمه نخورید، بهتر است “نه” بگویید. گاهی اوقات بهترین روش برای تکمیل یک پروژه، پایان دادن به آن است. این بدین معنی نیست که من نیازهای دیگر خود را نادیده می گیرم؛ اما بدین معنی است که زمانی که کاری را انجام می دهم، با تمام وجود انجام می دهم. گاهی بهتر است به چیزهای خوب “نه” بگوییم.

“خیلی خوشحالم که …”
تحقیقات نشان دادند ابراز خوشحالی می تواند ما را خوشحال تر و سالم تر کند.

“اشکالی ندارد”
همیشه همه چیز بر وفق مراد پیش نمی رود. پذیرفتن زندگی همان طور که پیش می رود، به جای نگرانی در مورد آن طور که باید باشد، باعث حس آزادی و رهایی می شود. ایجاد استرس در مورد چیزهای کوچک می تواند تأثیر منفی بر روی زندگی و بدن ما بگذارد.

“بزن بریم”
آخرین باری که یک مسافرت ماجراجویانه کوتاه داشتید، چه زمانی بود؟ آمار و ارقام نشان می دهند تجربیات جدید جزو مهم ترین کارهای زندگی است؛ اما ما به ندرت طبیعت گردی می کنیم. همچنین تحقیقات نشان می دهند تجربیات جدید باعث افزایش خوشحالی افراد می شود. پس شاید یک مسافرت کوتاه برایتان خوب باشد.

“برای پیامتان از شما متشکرم. در حال حاضر در دفتر کار نیستم”
از نظر فنی شما این جمله را نمی گویید، بلکه پیام صوتی تلفن شما این جملات را می گوید. با این حال، این جملات بسیار مهم هستند. افراد معمولاً در روزهای تعطیل استرس دارند. بهتر است برای یک مسافرت برنامه ریزی کنید و اجازه دهید که منشی تلفنی شما در دفتر کار بماند و به تماس ها پاسخ دهد. در سال جدید زمانی را به خودتان اختصاص دهید.

“نفس بکش”
این جمله احتمالاً یکی از اصلی ترین و مهم ترین جملاتی است که در سال جدید باید به خود بگویید. اختصاص زمانی برای نفس کشیدن، زندگی در همان لحظه خاص و رهایی از استرس برای سلامتی روحی شما بسیار مهم است. اگر افکار نگران کننده مجدداً به سراغتان آمدند، به خود یادآوری کنید که باید استراحت کنید. شما با این کار احساس بهتری خواهید داشت.

همچنین ببینید

خانم ها بخوانند و بدانند …

⭕️ حوادث ناگوار را از همسرتان پنهان نکنید، چرا که ممکن است او از راه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.