سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱

برج‌های فلکی

1 برج‌های فلکی

فروردین

برج حمل نخستین برج یا خانه خورشید است. این برج خط سیر خورشید در ماه فروردین به مدت ۳۰روز و ۱۵ساعت است.از این رو برج حمل در گاه‌شماری خورشیدی نام دیگر فروردین ماه نیز می‌باشد.

2 برج‌های فلکی

اردیبهشت

برج ثور دومین برج یا خانه خورشید است. این برج خط سیر خورشید در ماه اردیبهشت به مدت ۳۱ روز و ۵/۲ساعت است. از این رو برج ثور در گاه‌شماری خورشیدی نام دیگر اردیبهشت ماه نیز می‌باشد.

3 برج‌های فلکی

خرداد

برج جوزا سومین برج یا خانه خورشید است. این برج خط سیر خورشید در برج خرداد به مدت ۳۱روز و ۹ساعت است.از این رو برج جوزا در گاه‌شماری خورشیدی نام دیگر برج خرداد نیز می‌باشد.

4 برج‌های فلکی

تیر

برج سرطان چهارمین برج یا خانه خورشید است. این برج خط سیر خورشید در ماه تیر به مدت ۳۱روز و ۱۰ ساعت است. از این رو برج سرطان در گاه‌شماری خورشیدی نام دیگر تیرماه نیز می‌باشد.

5 برج‌های فلکی

مرداد

برج اسد پنجمین برج یا خانه خورشید است. این برج خط سیر خورشید در ماه امرداد به مدت ۳۱روز و ۵ساعت است.از این رو برج اسد در گاه‌شماری خورشیدی نام دیگر امرداد ماه نیز می‌باشد.

6 برج‌های فلکی

شهریور

برج سنبله ششمین برج یا خانه خورشید است. این برج خط سیر خورشید در ماه شهریور به مدت ۳۰روز و ۱۹ساعت است.از این رو برج سنبله در گاه‌شماری خورشیدی نام دیگر شهریور ماه نیز می‌باشد.

7 برج‌های فلکی

مهر

برج میزان هفتمین برج یا خانه خورشید است. این برج خط سیر خورشید در ماه مهر به مدت ۳۰روز و ۶ساعت است.از این رو برج میزان در گاه‌شماری خورشیدی نام دیگر مهرماه نیز می‌باشد.

8 برج‌های فلکی

آبان

برج عقرب هشتمین برج یا خانه خورشید است. این برج خط سیر خورشید در ماه آبان به مدت ۲۹روز و ۱۹ساعت است. از این رو برج عقرب در گاه‌شماری خورشیدی نام دیگر آبان ماه نیز می‌باشد.

9 برج‌های فلکی

آذر

برج قوس نهمین برج یا خانه خورشید است. این برج خط سیر خورشید در ماه آذر به مدت ۲۹روز و ۱۲ساعت است. از این رو برج قوس در گاه‌شماری خورشیدی نام دیگر آذرماه نیز می‌باشد.

10 برج‌های فلکی

دی

برج جدی دهمین برج یا خانه خورشید است. این برج خط سیر خورشید در ماه دی به مدت ۲۹روز و ۱۰ساعت است. از این رو برج جدی در گاه‌شماری خورشیدی نام دیگر دی ماه نیز می‌باشد.

11 برج‌های فلکی

بهمن

برج دلو یازدهمین برج یا خانه خورشید است. این برج خط سیر خورشید در ماه بهمن به مدت ۲۹روز و ۱۶ساعت است. از این رو برج دلو در گاه‌شماری خورشیدی نام دیگر بهمن ماه نیز می‌باشد.

12 برج‌های فلکی

اسفند

برج حوت دوازدهمین برج یا خانه خورشید است. این برج خط سیر خورشید در ماه اسفند به مدت ۳۰روز و ۲ساعت است. از این رو برج حوت در گاه‌شماری خورشیدی نام دیگر اسفند ماه نیز می‌باشد.

منبع: ویکی پدیا

همچنین ببینید

طــــالع بينى ﻣﺘـــــﻮﻟﺪﯾﻦ ﻫـــــﺮ ﻣـــــﺎﻩ

✳️ ﻓــﺮﻭﺭﺩﯾﻦ (farvardin) رک و راست، تند و آتشین مزاج و پر حرارت، پرتوقع و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.