یکشنبه , ۶ آذر ۱۴۰۱

در مراسم خواستگاری چی بپوشم!

دختر خانم ها و آقا پسرهای عزیز در مورد لباس شب خواستگاری توجه به برخی از نکات خیلی مهم و راهگشا خواهد بود :

– مدل و رنگ لباسی که برای این شب انتخاب می کنید باید متناسب با جنسیت ،‌ سن و اندام شما باشد .

– سعی کنید در این مراسم از لباس های رسمی ، ساده و راحت استفاده کنید . پوشیدن لباس های غیر رسمی و جلف ، تنگ و چسبان و… در شب خواستگاری نه تنها شایسته مقام و شان شما نیست بلکه نگاه خانواده و فرد مقابل را نسبت به شما تغییر می دهد . علاوه بر همه اینها شب خواستگاری استرس و فشار خاص خود را دارد پس بهتر است با اجتناب از لباس های تنگ و چسبان این استرس و فشار را چند برابر نکنید .

– یادتان باشد که در این روز باید خودتان باشید . یعنی سعی کنید آنچه هستید و خواهید بود به فرد مقابل نشان دهید . مثلاً دختر خانم محترم اگر چادری هستید در این مراسم هم چادر سر کنید . اگر به جای چادر از پوشش های دیگر استفاده می کنید در مراسم خواستگاری نیز از پوشش متداولتان بهره ببرید . البته این مسئله در مورد آقا پسرها هم صدق می کند .
توجه ! گاه برخی از والدین دختر خانم را مجبور می کنند که بر خلاف همیشه در این مراسم چادر سر کنند . اگر شما هم چنین شرایطی دارید حتما در قسمت گفتگو با آقا پسر موضوع را با وی در میان بگذارید و به او بگویید که چادری نیستند و به اصرار خانواده تان این کار را کرده اید . حتی دقیقاً مشخص نمایید که در خانه و خارج از خانه چه پوششی دارید .

– توجه به آرایش موی سر برای آقایان نیز در این مراسم مهم است . آقا پسرها باید با آرایشی مناسب از سر بدون بهره از لوازمی چون واکس مو ، رنگ مو و … در مقابل خانواده  فرد مقابل ظاهر شوند . یادمان باشد که استفاده از برخی از امکانات برای پوشاندن عیوبی چون کم مویی ، ‌بی مویی و … نوعی دروغگویی و عدم صداقت به فرد مقابل محسوب می شود !

– معمولاً دختر خانم ها هم دوست دارند  در این شب برای زیبا جلوه کردن مقداری آرایش صورت نمایند . این مسئله نیز از چند باب دارای اشکال می باشد .
اولاً : آرایش کردن برای نامحرم و نگاه به آن حرام است . چه بهتر است که شب و روزهای اول آشنایی مان را با گناه شروع نکنیم و در همه حال رضای خداوند را در نظر بگیریم .
ثانیاً : بهتر است از همان ابتدا آقا پسر ،‌ دختر خانم را آنگونه که هست و با زیبایی های واقعی اش مشاهده نماید . ( البته این امر برای دختر خانم نیز صدق می کند . یعنی آقا پسر نیز باید چهره واقعی اش را به دختر خانم نشان دهد . ) در این حالت انتخاب دختر و پسر کاملاً آگاهانه و به دور از هرگونه فریب و ریا می باشد و یقیناً‌ موفقیت آمیزتر نیز خواهد بود .
ثالثاً : گاه برخی از آرایش برای پنهان کردن برخی از عیوب چهره شان استفاده می کنند که این امر نیز ایراد داشته و باعث فریب فرد مقابل می شود .

منبع: تبیان

همچنین ببینید

خانم ها بخوانند و بدانند …

⭕️ حوادث ناگوار را از همسرتان پنهان نکنید، چرا که ممکن است او از راه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.