دوشنبه , ۱۴ آذر ۱۴۰۱

۸ اگر زندگی ساز…

اگر صادقانه ديگران را تحسين كنيد، تاثيري مثبت بر زندگي خود و آنان خواهيد گذاشت.

به گزارش افکارنیوز، اگر دروغي را بارها و بارها تكرار كنند، ممكن است سرانجام آن دروغ، مانند حقيقت تصور شود. هر فكري كه به طور مكرر به ذهن ناخودآگاه منتقل شود، دست آخر پذيرفته مي شود و ذهن،‌ درست مطابق آن عمل مي كند. هر طرح يا هدفي را مي توان از طريق تكرار فكر در ذهن كاشت. پس دست به كار شويد و مثبت ها را بكاريد.

اگر حتي يك تبر برداريد و مبلمان همسايه خود را تكه تكه كنيد، باز هم اين كار باعث نمي شود كه مبلمان شما حتي ذره اي بهتر به نظر بيايد. غيبت، گفتگوي منفي درباره مردم است، زيرا در صورت تداوم، به تدريج از آن لذت مي بريد و نوعي شادي مسموم از حرف زدن منفي درباره ديگران پيدا مي كنيد. اگر مي خواهيد راجع به مردم حرف بزنيد، ايرادي ندارد، ولي سعي كنيد راجع به جنبه هاي مثبت آنان حرف بزنيد.

اگر صادقانه ديگران را تحسين كنيد، تاثيري مثبت بر زندگي خود و آنان خواهيد گذاشت. با زبان مثبت، ديگران را تشويق كنيد و در هر فرصتي از افراد تعريف كنيد. براي همسر خود هر روز، واژه اي مخصوص و شايسته پيدا كنيد. به افرادي كه با شما كار مي كنند توجه نشان دهيد. هميشه از ظاهر مردم، كارشان، دستاوردهايشان و خانواده هايشان تعريف كنيد.

اگر مي دانستيد كه هدف چقدر مهم است، اين قدر بدون هدف پرسه نمي زديد! اهداف در كسب موفقيت به اندازه هوا براي تنفس مهم هستند. به طور دقيق مشخص كنيد كه به كجا مي خواهيد برويد. به طور دقيق مشخص كنيد كه به كجا مي خواهيد برويد. خواهش مي كنم هنگامي كه آينده خود را مجسم مي كنيد، هرگز از رويايي بودن نترسيد؛ هيچ كس بيشتر از حدي كه تعيين كرده است، پيشرفت ني كند! پس آينده اي بزرگ را مجسم كنيد.

اگر اگر خواهان موفقيت بيشتر هستي، بدان كه اكثر مردم هميشه دست شان را به جلو دراز مي كنند؛ انگار كه موفقيت چيزي است كه پشت پيچ بعدي قرار دارد و هميشه خودش را نيم قدم جلوتر نگه مي دارد تا از آنها فرار كند. به جاي اين كار، يك لحظه آرام بگير و به چيزهايي كه داري نگاه كن؛ بابت وجودشان خوشحال باش و آنها را تحسين كن. آن وقت مي بيني كه سيل بندها كنار مي رود و نعمت هاي بيشتر به سويت روانه مي شود.

اگر مي خواهي تغيير كني، اولين راه، به كارگيري كلمات مناسب است. كلمات مناسب به افراد، روحيه و انگيزه مي دهد. چقدر بهتر مي شد اگر والدين به فرزندان خود حرف هاي پسنديده مي زدند؛ مثلاً به جاي اينكه بگوييد: «اگر درس نخواني، در دانشگاه قبول نمي شوي»، مي گفتند: «اگر خوب درس بخواني، در دانشگاه خوبي پذيرفته مي شوي.» كلمات مناسب به جاي نيروي منفي، به شما نيروي مثبت مي دهند. از كلمات مهربان تري استفاده كنيد!

اگر پاكسازي را ياد بگيري، به راستي هنر كرده اي! پاكسازي يعني اينكه بخواهي تمام باورها، برنامه ريزي ها و همه چيزهاي منفي درونت را كه راه موفقيت تو را بسته اند، پاك كني. وقتي بگويي كه نمي تواني فلان كار را انجام بدهي و بعد به اندازه كافي اين جمله را تكرار و باور كني، تبديل به واقعيت زندگي ات مي شود. پس وقتي مي گويي «من فقيرم»، بايد به سرعت آن را پاكسازي كني، زيرا ممكن است توهمت را به عنوان واقعيت بپذيري و براي تغيير آن قدمي بر نداري!

اگر امروز را به روز خوبي تبديل كنيد و اين فرايند را هر روز انجام دهيد؛ شما در تمام عمر خود در روزهاي خوبي زندگي خواهيد كرد. در قلب خود بنويسيد كه هر روز، بهترين روز سال است. كسي ثروتمند است كه صاحب آن روز است و كسي كه آن روز را با نگراني و اضطراب سپري كند، صاحب آن روز نيست. روز خود را با آرامش و روحيه بسيار بالا شروع كنيد. هر روزف يك دوره زندگي بسيار كوتاه است؛ پس به خوبي اين دوره را سپري كنيد.

راز/ شماره ۲۹/ نيمه اول مرداد ماه ۹۲/ صفحه ۳۰

همچنین ببینید

خانم ها بخوانند و بدانند …

⭕️ حوادث ناگوار را از همسرتان پنهان نکنید، چرا که ممکن است او از راه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.