شنبه , ۸ بهمن ۱۴۰۱

چگونه آندروید خود را در مقابل ویروس محفاظت کنیم؟

در پایان این مقاله شما برای یادگیری موارد زیر آماده خواهید بود: چه نوع ویروس هایی می توانند یک تهدید برای دستگاه آندروید شما باشند؟ چه کاری برای ایمن نگه داشتن آندروید خود از ویروس ها انجام دهید؟ زمانی که دستگاه آندروید شما توسط ویروس آلوده شده است چه کار باید انجام داد؟

1856201 431 چگونه آندروید خود را در مقابل ویروس محفاظت کنیم؟
به گزارش دریچه فناوری اطلاعاتباشگاه خبرنگاران؛امروز من به شما نشان می دهم که چگونه از دستگاه آندروید خود در مقابل ویروس محفاظت کنید. من بسیاری از نظرات مردم را که می گویند ویروس فقط برایPCاست و نه برای تلفن همراه است را شنیده ام. این فقط یک تصور غلط است. ویروس ها حتی گوشی های همراه را هم آلوده می کنند. بنابراین من به شما برخی از اقدامات احتیاطی ای که می توانید از ویروس رهایی یابید را نشان می دهم. راه های فراوانی برای خلاص شدن از همه این ها وجود دارد اما برخی از روش ها بسیار مفید است که من شخصا قبلا آزمایش کرده بودم. در پایان این مقاله شما برای یادگیری موارد زیر آماده خواهید بود:

چه نوع ویروس هایی می توانند یک تهدید برای دستگاه آندروید شما باشند؟
چه کاری برای ایمن نگه داشتن آندروید خود از ویروس ها انجام دهید؟
زمانی که دستگاه آندروید شما توسط ویروس آلوده شده است چه کار باید انجام داد؟
چگونه از دستگاه آندروید خود در مقابل ویروس محفاظت کنیم؟

اجازه دهید شروع کنیم:

1856195 156 چگونه آندروید خود را در مقابل ویروس محفاظت کنیم؟

چه نوع ویروس هایی می توانند یک تهدید برای دستگاه آندروید شما باشند؟
امروزه، برای مردم محفاظت موبایل از ویروس مهم نیست. مطابق گزارش شبکه جونیپر2010/2011، 4٪از کل کاربران گوشی های هوشمند از نرم افزار های مختلف برای حفاظت استفاده می کنند. این عدد کمی است، به طور مثال اطلاعات شخصی افراد مختلف مانند اطلاعات مالی شامل کلمات عبور و کلید های آنها ویروسی شده بودند. علاوه بر این هر زمان که دستگاه شما با بدافزار ، تروجان و یا هر چیز دیگری آلوده می شود شما دیگر نمی توانید عملیات بیشتری روی گوشی آندروید انجام دهید. پس این یک تهدید بزرگ برای شما و اطلاعات شخصی شما است. اما نگران نباشید من به شما چگونگی رهایی از این موارد را نشان می دهم.

چه کاری برای ایمن نگه داشتن آندروید خود از ویروس ها انجام دهید ؟
شما باید هنگام باز کردن هر فایل ضمیمه مانند ایمیل یاMMSو غیره بسیار هوشیار باشید . ممکن است چیزی که برای شما فرستاده شده آلوده به ویروسی باشد که به طور مثال اطلاعاتی در مورد کامپیوتر / گوشی هوشمند، از جایی که آن اطلاعات را برای شما ارسال کرده اند ویروس وجود داشته باشد. شما باید قبل از باز کردن آن را اسکن کنید. نیاز به اسکن نیست اگر این اطلاعات برای شما توسط یک کاربر مورد اعتماد شناخته شده ارسال شده باشد. تعدادی از برنامه هایی که جعلی توزیع شده اند آلوده به ویروس هستند. این برای دانلود برنامه هایی که در پلت فرم مورد اعتماد مانندGoogle Playدر دسترس هستند بسیار مهم است. بنابراین شما در هنگام نصب و یا دانلود هر برنامه ای باید بسیار هوشیار باشید. کارت های حافظه دیگران را در گوشی هوشمند خود استفاده نکنید به عنوان مثال آن می تواند آلوده به ویروس باشد و فوری به گوشی های هوشمند شما آسیب بزند . ویروس می تواند از طریق بلوتوث به دستگاه آندروید شما وارد شود. بنابراین شما باید بلوتوث خود را خاموش نگه دارید. علاوه بر این بلوتوث بسیار خطرناک و بیش از حد مخرب است. بلوتوث همچنین می تواند اطلاعات شما را نیز به سرقت ببرد. بنابراین شما باید در هنگامی که از بلوتوث استفاده می کنید بسیار هوشیار باشید.

زمانی که دستگاه آندروید شما توسط ویروس آلوده شده است چه کار باید انجام داد؟
شما می توانید از همه این ها تنها با استفاده از برنامهThird Parityخلاص شوید. این برنامه می تواند امنیت کامل برای دستگاه آندروید شما فراهم کند. بسیاری از برنامه های قابل اعتماد که می توانند تصدیق شده باشند وجود دارد. عقیده کارشناس بر آن است که استفاده از آن برنامه برای حفاظت فوری از دستگاه شما لازم است. گوشی های هوشمندی که سیستم عامل آندروید را اجرا می کنند باید برنامه های امنیتی موبایلKasperskyیا برنامه های امنیتی موبایلAVASTرا که حفاظت و خدمات ضربتی در برابر ویروس ها و حفاظت از هرزنامه دارند را استفاده کنند.
برنامه امنیت موبایل نورتونNORTONبرنامه دیگری است که حفاظت را برای همه اطلاعات شخصی شما در زمانیکه گوشی شما توسط یک ویروس حمله شده باشد یا اطلاعات شما از دست رفته باشد فراهم می کند.
یکی دیگر از برنامه های مفید برنامه امنیت موبایلBullGuardاست که گوشی شما را در برابر ویروس ها و تقلب های (کلاهبرداری های) آنلاین مختلف محافظت می کند. علاوه بر این شما می توانید نسخه پشتیبان اصلی و محافظت ازSIMکارت را تنظیم کنید.

منبع: sharingmart.com, گزارش از حسین جاهدی, yjc.ir

همچنین ببینید

درمان سردرد بدون دارو

سردردهاي مداوم يا ميگرن مي تواند به يک کابوس تبديل شود. بسياري از مواقع شايد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.