سه شنبه , ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

علائم شکست در ازدواج

ازدواج مقطعی حساس است که اگر با چشمان بسته درباره آن تصمیم بگیرید، ممکن است نه تنها از‌‌ همان ابتدا، بلکه بخصوص در آینده، رنج فراوانی برایتان در پی داشته باشد و مهم‌تر از آن، سرمایه جوانی، سرزندگی، سلامتی و رضایتمندی شما را از چنگتان در آورد.

ازدواجی که در آن کفویت و تناسب وجود نداشته باشد مستقیم‌ترین راه تا بدبختی است. در اینجا به مهم‌ترین تناسب‌هایی که ممکن است در انتخاب و ازدواج نادیده بگیرید یا به بیان بهتر، ۴ علامتی که از همان ابتدا نشان می‌دهد در ازدواج شکست خواهید خورد، اشاره می‌کنیم. علائم و اختلاف‌هایی که اغلب در حین انتخاب از نگاه شما و خانواده‌تان جا می‌مانند یا ممکن است ساده تلقی شوند:

اختلاف در خواسته‌ها
زندگی زن و شوهری که خواسته‌های غیر واقعی و متفاوت از یکدیگردارند، رو به نابسامانی می‌رود. اگر خواسته شما در زندگی ادامه تحصیل و مهاجرت باشد و خواسته او، خانه خریدن در منطقه خوبی از شهر، هیچ وقت آبتان با هم در یک جوی نمی‌رود. خواسته‌ها و اهداف زندگی شما باید مشابه هم باشد. این تشابه هر چه بیشتر باشد شانس موفقیت ازدواج شما بالا‌تر می‌رود. ازدواج با فردی که اهدافی متضاد با شما دارد اتلاف انرژی است و در ‌‌نهایت هیچ کدام به خواسته‌هایتان نمی‌رسید.

تعداد بچه‌هایی که در آینده خواهید داشت، محلی که زندگی می‌کنید، نوع رابطه‌تان با اقوام و… همه در همین دسته قرار می‌گیرد. اگر یکی خواستار روابط زیاد و رفت و آمدهای پی در پی باشد و دیگری خواستار روابط محدود و منزوی، بالاخره یک جا این تلاش برای یکی شدن یا تلاش برای رفتار مطابق سلیقه طرف مقابل تمام می‌شود و شما هر کدام به سمت و سوی خودتان خواهید رفت. تازه این به جز درگیری‌ها و دعواهای احتمالی شما درباره موضوعات مورد اختلافتان است.

اختلاف در خلق و خو
بعضی از افراد بسیار خشن، متکبر، خودخواه و از خود راضی‌اند و برخی روحیه‌ای گرم دارند، خوش برخورد، متواضع و مردم دوست هستند. بنابراین توافق اخلاقی، مهم‌ترین تناسب در ازدواج است. درونگرایی و برونگرایی شما هم می‌تواند تاثیر زیادی در رابطه‌تان داشته باشد. ازدواج یک درونگرا با برونگرا اشتباه بزرگی است که به دلیل تغییر نکردن خلق و خوی افراد برای همیشه رابطه شما را دچار بحران می‌کند. حتی اگر در اوایل ازدواج چنین بحرانی به چشم نیاید و حس کنید که می‌توانید خودتان را با طرف مقابل هماهنگ کنید و به حدی از تعادل برسید، در آینده و بعد از گذشت چند سال تفاوت‌ها خودشان را نشان میهند و شما را دچار فاصله عاطی خواهند کرد.

اختلاف در میزان هوش
این یکی از مهم‌ترین مواردی است که نباید از آن غافل شوید. اختلاف زیاد سطح هوشِ همسران نسبت به یکدیگر می‌تواند در زندگی مشکلاتی ایجاد کند. همسر کم هوش هیچ وقت نمی‌تواند باهوش شود و فرد باهوش هیچ وقت نمی‌تواند برای همه عمر یک فرد متوسط یا کم هوش را تحمل کند. هوش البته با سطح تحصیلات متفاوت است. اگر شما هر دو تحصیلات دانشگاهی داشته باشید باز به این معنا نیست که هوشتان با هم تناسب دارد. حتی اگر هم رشته هم باشید این تناسب وجود نخواهد داشت.
به گزارش جام جم سرا، هوش ابعاد مختلفی دارد؛ افراد باهوش هم روابط متفاوتی دارند، می‌توانند آینده را پیش بینی کنند، می‌توانند با دیگران به شکل مسالمت آمیزی رابطه داشته باشند و بسیاری از آنها هم مدیریت بهتری دارند. اما همسر کم هوش می‌تواند همیشه باری باشد روی دوش طرف مقابل و انرژی زیادی از او بگیرد. بهترین راه برای فهمیدن تناسب شما در هوش کلی و هوش اجتماعی و هوش هیجانی، شرکت در تست هوش نزد یک مشاور امین و باتجربه است.

اختلاف در ابعاد معنوی
مرد و زنی که از نظر رعایت و پایبندی به امور معنوی متفاوت هستند، زندگی بی‌دغدغه‌ای نخواهند داشت. اگر فکر می‌کنید بعد از ازدواج همسرتان را تغییر خواهید داد و مذهبی‌تر خواهید کرد، یا او را از تقیداتش دور می‌کنید سخت در اشتباهید. اعتقادات مذهبی بسیار محکم هستند و حتی اگر مدتی به طور موقت تغییر کنند باز دوباره به شکل سابق برمی گردند. بنابراین در امر ازدواج، باید بُعد اعتقادی به ویژه جنبه‌های معنوی آن، جایگاه مذهب و تقید به آن در خانواده و خود فرد و میزان تناسب در عمل به دین مورد بررسی جدی قرار بگیرد. (تبیان)

همچنین ببینید

خانم ها بخوانند و بدانند …

⭕️ حوادث ناگوار را از همسرتان پنهان نکنید، چرا که ممکن است او از راه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.