شنبه , ۸ بهمن ۱۴۰۱

عذاب قبر گناهان کبیره

۱٫ عذاب قبر دروغگو در عالم برزخ

پیامبر اکرم(ص) فرمودند: شخصی نزد من آمد و گفت: برخیز…برخواستم و با او جایی رفتم.در آنجا دو نفر یکی ایستاده و دیگری نشسته دیدم آن شخص ایستاده یک انبر آهنین بزرگی در د ست داشت و در دهان شخص نشسته میگذاشت و دو طرف دهان او را با انبر می‎گرفت و میکشید به طوری که به هر طرف میکشید شخص نشسته به آن طرف خم می‎شد!من از آن شخصی که مرا صدا زد پرسیدم این صحنه چیست؟ گفت:این شخص نشسته در دنیا دروغگو بود (و بی توبه از دنیا رفت) و در این عالم (برزخ) تا فرا رسیدن قیامت همواره این گونه عذاب میشود . (منبع: المحجه البیضاء ج۵ ص۲۴۱- از کتاب داستانهای شگفت انگیزی ازعالم برزخ)

۲٫ عذاب قبر سخن چین

شیخ صدوق در حدیث طولانی از حضرت رسول(ص) روایت کرده که هر کس نمّامی و سخن چینی کند ما بین دو نفر حق تعالی مسلّط کند در قبر بر او آتشی را که او را تا روز قیامت بسوزاند و چون از قبر بیرون آید بر او چهار مار سیاه بزرگ که گوشت او را به دندان بکند مسلّط فرماید تا داخل جهنّم شود. (منبع: ثواب الاعمال شیخ صدوق ص۶۰۹ )

۳٫عذاب قبر به خاطر غیبت

جابر بن عبد الله انصاری میگوید: همراه پیامبر (ص) عبور میکردیم تا به کنار دو قبر رسیدیم آن حضرت فرمودند: صاحبان این دو قبر اکنون عذاب می شوند و عذاب یکی از آنها از این رو است که در دنیا غیبت می کرد و عذاب دیگری از این رو است که از پاشیدن قطرات ادرار به بدنش پرهیز نداشت!!سپس پیامبر چوب تازه ای طلبید و آن را دو نیم کرد فرمودند: هر کدام را در یکی از آن دو قبر کنید همین کار را انجام دادیم. حضرت فرمودند: تا هنگامی که دو چوب تازه تر است آنها عذاب نمی شوند.

همچنین ببینید

دنیای جن چه شکلی است؟

حجت‌الاسلام حسن قاسمی در گفتگو با خبرنگار قرآن و عترت باشگاه خبرنگاران، با اشاره به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.