سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱

چگونه زندگی زناشویی متعادلی داشته باشیم

وقتی زن و مرد بتوانند در حالت تعادل قرار گیرند، خلاقیتشان افزایش می یابد و وقتی فعالیتهای کاری خود را با مناسبات زناشویی خود متعادل سازند، موقعیت و شکوفایی بیشتری حاصل میشود. وقتی بتوانند با ذهن و دل خود واکنش نشان دهند میتوانند نسبت به دیگران با عشق و سایر نگرشهای مثبت واکنش نشان دهند. برای رسیدن به تعادل شخص باید به هر دو جنبه زنانه و مردانه خود توجه کنیم.

فرضیه های جنسیتی
از آنجایی که به ما نیاموخته اند چگونه انرژی های مونث و مذکر بودن خود را متعادل سازیم در نتیجه درباره ی جنس خود و جنس مخالف خود فرضیه سازی میکنیم. هفت نمونه زیر فرضیه های اشتباهی هستند که میتوان به آنها اشاره کرد:

۱- زنها با محیت و مردها بی محبت هستند.

۲- زنها غیرمنطقی و مردها باهوش هستند.

۳- زنها حمایتگر و مردها ویرانگر هستند.

۴- زنها ضعیف و مردها قدرتمند هستند.

۵- زنها تحت سلطه و مردها مسلط هستند.

۶- زنها وابسته و مردها مستقل هستند.

۷- نقش اشخاص با توجه به جنسیت آنها مشخص میشوند.

این باورهای جنسیتی با خود هزاران فرضیه نادرست و غیر منصفانه را به همراه می آورند، فرضیه هایی مانند:

مردها باید بیرون خانه و زنها باید در داخل خانه کار کنند. یا زنها پرستاران بهتری و مردها پزشکان بهتری هستند. باید توجه داشته باشیم که همه ما هر جنسیتی که داشته باشیم از ویژگی های زیر میتوانیم برخوردار باشیم:

۱) هدفمند ۲) خلاق ۳) قدرتمند۴ ) با هوش ۵) با محبت ۶) قاطع ۷) متکی به خود

هر یک از ما ترکیب منحصر به فردی از این ویژگی ها را داریم. طبیعی است که هر کس برای خود محدودیتهایی دارد، اما این محدودیتها معمولا با جنسیت اشخاص در ارتباط نیستند. اینکه جنسیت میتواند میزان محبت، توانمندی و قدرت را مشخص کند اشتباه صد در صد است.

معنای برابری
زن و مرد برابر آفریده شده اند و به عبارت دیگر جوهر یا روان زن و مرد واحد و یگانه است. همه انسانها یعنی همه زنان و مردان دارای ذکاوت و فراست اند و دلهای مهربان دارند اما ابراز امکانات بالقوه ما برای هر شخص تفاوت میکند. بزرگترین قدرت ما دوست داشتن و حمایت کردن از یکدیگر است. هر کس منحصر به فرد است و چیز ویژه ای دارد که ارزانی دیگران کند. با احترام گذاستن به تفاوتهای انفرادی خود به خود امکان شکوفایی میدهیم تا وجود خود را کشف کنیم.

منبع: hammihan.com

همچنین ببینید

خانم ها بخوانند و بدانند …

⭕️ حوادث ناگوار را از همسرتان پنهان نکنید، چرا که ممکن است او از راه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.