شنبه , ۸ بهمن ۱۴۰۱

چگونه فکر کنار دستیمان را بخوانیم!

32645645 1 چگونه فکر کنار دستیمان را بخوانیم!

آیا مایلید به افکار کسی که در کنار دستتان نشسته است پی ببرید؟ اگر با افراد زیادی مواجه شده باشیم می‌توانیم بسیاری از آنها را حتی از نـوع صـحـبـت‌کـردنـشـان ‌بـشـنـاسـیـم. ‌امـا ایـن شنـاخـت در مـواجهـه حضـوری بـا دانستن بــســیــــاری از حــــالات‌ثــابــت شــده در عـلــم روان‌شناسی، بهترین فرهنگ نامه آدم‌شناسی را برایمان می‌گشاید.

با ‌شناخت بیشتر افراد، ارتبـاطمـان جهـت دار می‌شود و در مدت کوتاهی خواهیم توانست به هدف مورد نظر از این آشنایی و ملاقات نزدیک شویم.‌ ایجاد رابطه ‌صحیح باعث رشد عزت نفس در انسان و تقویت ارتباط ما با خودمان و اطرافیان می‌شود.‌ هر چه بهتر و کامل‌تر با خود و دیگران ارتباط برقرار کنیم‌، ‌احساس موفقیت از ایجاد یک ارتباط صحیح و دوستانه، ما را زودتر به هدف‌هایمان می‌رساند. فرد خوددار: ‌اگر شخصی دست‌هایش را پشت کمر قفل کند، نشان می‌دهد که خود را به شدت کنترل کرده است.‌در این حالت او سعی دارد خشم یا احساس ناامیدی را از خود دور ‌کند.

‌حالت تدافعی:‌اگر انگشتان دست‌ها به‌‌‌بازو گره خورده باشد نشان دهنده حالت تدافعی در برابر حمله‌ای غیر منتظره و ناگهانی یا بی‌میلی برای تغییر چهره شخص است.‌اگر ‌انگشت‌ها مشت شده باشند، حالت بی میلی، شدیدتر است.

‌متفکر:‌گره کردن دست‌ها به دسته‌های صندلی، نشان می‌دهد که شخص سعی دارد احساس خود را مهار کند. اما قفل کردن قوزک پاها به یکدیگر حالت تدافعی است.
این ‌حالت بیشتر در مسافران مضطرب هواپیمای هنگام پرواز و فرود آن دیده می‌شود. ‌‌ ‌

دقت: ‌‌‌وقتی شخصی انگشت سبابه را روی صورت و بقیه انگشتانش را به صورت گره کرده در پایین صورتش قرار می‌دهد یعنی با دقت است.‌این حالت نشان می‌دهد که وی بادقت زیاد به صحبت‌های شما گوش می‌دهد و یک یک کلمات شما را می‌سنجد و در چهره او حالتی انتقادی به چشم می‌خورد.

بدگمان:انگشت‌های گره شده زیر چانه و نگاه خیره، نشان دهنده حالت تردید و دودلی اسـت.‌ او بـه صـحـبـت‌های شما و صحت گفته‌هایتان تردید می‌کند. در این حالت ممکن ‌است آرنج او روی میز قرار گرفته باشد.

بی‌گناه:‌‌دست‌هایی که روی سینه قرار گرفته باشد، بهترین نمونه برای نشان دادن حالت بی‌گناهی و درستکاری است.‌ این حالت، اثر باقیمانده از شکل سوگند خوردن است ‌که‌‌‌دست را روی قلب قرار می‌دهند.

مطمئن:این حالت دست‌ها در مردها نشان می‌دهد به آنچه که می‌گویند اعتقاد و اعتماد کامل دارند و در خانم‌ها کمتر دیده می‌شود. هنگامی که دست خود را به ‌کمر می‌زنند نشان می‌دهند که به آنچه می‌گویند اطمینان دارند.

مـرمـوز:دسـت‌هـای به هم مشت شده زیر‌‌‌چانه، نشان می‌دهد که شخص نظریاتش را پنهان می‌کند و به شما اجازه می‌دهد به صحبت خود ادامه دهید، تنها هنگامی که ‌حرف‌هایتان پایان یافت به شما و نظریات شما حمله خواهد کرد.

ظاهرساز:‌او آرام به نظر می‌رسد اما این آرامش پیش از توفان است.‌این حالتی است که بیشتر روِسا به خود می‌گیرند تا خود را به گونه‌ای به زیردستان نزدیک کنند و در ‌عین حال جاذبه آنها نیز کم نشود.

‌اعتماد به نفس:‌تکیه زدن به صندلی در حــالـتــی کــه دسـت‌هـا پشـت سـر قفـل شـده، نشان‌دهنده اعتماد به نفس قوی است.‌ اگر شـخـصــی در ایــن حــالــت صـحـبــت مـی‌کنـد به‌‌گفته‌های خود اعتماد ‌دارد و اگر به صحبت‌های شما گوش می‌دهد به خود زحمت ندهید، او خود همه ماجرا را می‌داند.

همچنین ببینید

خانم ها بخوانند و بدانند …

⭕️ حوادث ناگوار را از همسرتان پنهان نکنید، چرا که ممکن است او از راه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.