یکشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۱

آموزش افزایش سرعت ویندوز

اول به start رفته و بعد در قسمت Runکلمه services.mscراتایپ کنید. به ستون startup type توجه کنید .این اطلاعات را مشخص می کند که سرویس متناظر با ان در حالت automaticاست یا manual(دستی). سرویس manualفقط وقتی در ویندوز ایکس پی اجرا می شود که شما processرا اجرا کنید که به سرویسی نیاز داشته باشد که علامت dependencyرا با خود دارد ، در این حالت نیز سرویس dependency اجرا خواهد شد . نظر به اینکه این سرویسها به طور خودکار در زمان بوت شدن ویندوز ایکس پی به اجرا در نمی ایند، لازم نیست که کاری با سرویس های manualداشته باشید. با وجود این همه سرویس هایی که به عنوان automatic فهرست شده اند ، وقتی ویندوز ایکس پی بوت می شود به اجرا در می ایند . اینها سرویسهایی هستند که زمان بوت را زیاد می کند .دقت داشته باشد که بعضی از این سرویسها ضروری و مهم هستند ، در نتیجه نباید سرویسهای automatic را متوقف کنید مگر ان که مطمئن باشید مسئله ای به وجود نخواهد امد. این اطلاعات را در ستون descriptionمی توانید پیدا کنید.

برای تغییر تنظیمات در services روی هر سرویس دوبار کلیک کنید پنجره ی Properties ان سروی ظاهر شده در صفحه General به قسمت startup Type و سرویس های automatic را به Manual تغییر دهید . دقت کنید هیچ کدام از سرویها را از کار نیاندازید .

Computer Browser اگر کامپیوتر تان روی شبکه نیست ،به این سرویس نیاز نیست . اگر کامپیوترتان عضوی از یک شبکه کامپیوتری باشد به ای سرویس دست نزنید .

DNS Client اگر روی شبکه نیستید به این سروی هم نیازی ندارید.

Faxاگر سرویسهای فکس را در کامپیوتر خود به کار نمی گیرید . می توانید این سرویس را غیر فعال کنید.

Help and supportاگر هیچگاه از Help and supportCenterویندوز اکس پی استفاده نمی کنید ( که در منوی start قرار دارد ) ، می توانید این سرویس را غیر فعال کنید .

IMAPI CD – Burning COM این سرویس امکان رایت سی دی را بر روی کامپیوتر شما فعال می کند (اگر هرگز کار انجام رایت نمی دهید ، می توانید این سرویس رو هم غیر فعال کنید .

Indexing Service کامپیوتر شما یک ایندکس از فایلها را برای بهینه کردن عملیات جستجو تهیه می کند ، اما اگر به ندرت عملیات جستجو انجام می دهید ، این سرویس فقط یک مصرف کننده ی منابع است . می توانید ان را متوقف کنید و حالت ان را روی Manualتنظیم کنید.

Windows Firewall / Internet Connection Sharaing اگر از این امکانات هم استفاده نمی کنید می توانید ان را هم غیر فعال کنید.

Messenger این سرویس پیامهای اگاهی دهنده را به یک شبکه کامپیوتر می فرستد (با برنامه Windows messenger فرق دارد ) . اگر روی شبکه نیستید ،می توانید این سرویس را غیر فعال کنید .

Print Spooler اگر از طریق کامپیوتر خود عملیات چاپگر ندارید ، می توانید این سرویس را غیر فعال کنید. ولی اگر چاپگر دارید دست به این گزینه نزنید.

Remote Registry این سرویس به کاربران راه دور امکان می دهد رجیستری کامپیوتر شما را اصلاح کنند . اگر روی یک شبکه نیستید ، می توانید این سرویس را هم غیر فعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.