جمعه , ۱۱ آذر ۱۴۰۱

کارت گرافیک VGA

این کارت حاوی بسیار قسمتهای الکترونیکی لازم برای نمایش متن و تصاویر گرافیکی توسط کامپیوتر می باشد. این کارت در یکی از شکافهایتوسعه روی برد اصلی قرار می گیرد.
در بعضی از مادربردها کارت گرافیک On board می باشد یعنی قطعات الکترونیکی مربوط به کارت تصویر بر روی خود مادربرد نصب شده است. اگر بخواهیم خودمان کارت گرافیک مورد علاقه خودمان را نصب کنیم می بایست کارت گرافیک مادربرد را غیر فعال کرده وکارت گرافیک خود را نصب کنیم.

کارت گرافیک چیست؟
cpu اطلاعات خود را به کارت تصویر می فرستند و کارت نیز اطلاعات را ترجمه کرده و به زبانی که دستگاه خروجی مانند مانیتور بفهمد تبدیل می کنید و به مانیتور فرستاده می شود.

کارتهای گرافیک (تصویر) دو نوع هستند؟
۱– کارتهای که اطلاعات دریافتی را از جانب cpu مستقیماً روی صحفه نمایش می فرستند.
۲_ کارتهای که در آنها از شتاب دهنده تصویری استفاده شده است در این نوع کارتها پردازش اطلاعات تصویری توسط خود کارت صورت می گیرد.
نوعی حافظه DRam بر روی تمام کارتها وجود دارد تا تصاویری را که روی صحفه نمایش ظاهر می شود در خود ذخیره کنید. هر چه مقدار این DRam بیشتر باشد کیفیت کار کارت گرافیک بیشتر است و در موقع خرید باید مقدار Ram گرافیک را دقت کنید.
مثلاً کارتی خریده اید مثل ۶۴ TnT مقدار ۶۴ در این مدل کارت گرافیک یعنی ۶۴ مگابایت کارت گرافیک Ram دارد.
توجه:کارتهای موجود در بازار معمولاً قابلیت سه بعدی در نمایش تصاویر را دارند که در بازیها و نمایش تصاویر بسیار موفقیت آمیز است.

خروجی های کارت گرافیک چیست:
یک کانکتور برای متصل شدن کابل مانیتور به کارت گرافیک و در اکثر کارتهای گرافیکی فیشی برای خروجی تصاویر به تلویزیون می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.