چهارشنبه , ۱۰ آذر ۱۴۰۰

نصب مادر برد

همانطور که قبلاً گفته شد برد اصلی به عنوان قلب کامیپوتر شناخته می شود.
می خواهیم مارد برد را بر روی Case نصب کنیم. ابتدا برد را طوری تنطیم می کنیم که پورتهای آن با قاب موجود در کیس منطبق باشد. سوراخهای روی مادربرد یا برد اصلی باید با سوراخهای روی سینی کیس منطبق باشد به وری که بتوان پیچهار را داخل آن قرار داد. حالا سوراخهای روی مادربرد را با سوراخهای روی سینی کیس منطبق می کنیم.
پیچهایی که برای سینی کیس در نظر گرفته شده اند را بر روی سینی کیس بسته و پس از اینکه این پیچهای برنجی را روی سینی قرار دادیم مادربرد را بر روی پیچهای برنجی قرار داده و با بستن پیچها و واشرهای قرمز رنگ که برای عایق کردن در نظر گرفته شده مادر برد را بر روی سینی کیس کاملاً محکم می کنیم.

نوبت به وصل کردن کابل تغذیه برد اصلی میشود. بعد از نصب مادربرد را بر روی سینی باید سیمهای داخل Case را به مادربرد وصل کنیم هر یک از این سیمها با کانکتوری که روی آن نوشته شده است مشخص شده که ب روی مادربرد آنها را وصل می کنیم مثلاً کلید Rese دارای سیمهایی که معمولاً سفید و آبی هستند و H.D.D LED که هنگامی که هارد سیستم کار می کند این چراغ روشن می شود معمولاً با رنگهای سفید و قرمز مشخص شده و یا کلید خاموش و روشن شدن برای case های ATX کانکتوری به نام Power sw دارد مشخص می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.