سه شنبه , ۴ آبان ۱۴۰۰

داستان هشتم : زنى که همیشه بسماللهالرحمنالرحیم مىگفت

در تحفهالاخوان حکایت شده است که مردى منافق زن مؤمنى داشت که در تمام امور خود به اسم بارى تعالى مدد مىجست و در هر کار «بسماللهالرحمنالرحیم» مىگفت و شوهرش از توسل و اعتقاد او به بسمالله بسیار خشمناک مىشد و از منع او چاره نداشت تا آنکه روزى کیسه کوچکى از زر را به آن زن داد و گفت او را نگاه بدارد! زن کیسه را گرفت و گفت: «بسماللهالرحمنالرحیم» آن را در پارچهاى پیچید وگفت: «بسماللهالرحمنالرحیم» و آن را در مکانى پنهان نمود و بسمالله گفت.فرداى آن روز شوهرش کیسه را سرقت نمود و به دریا انداخت تا آنکه او را بى اعتقاد و شرمنده کند.پس از انداختن کیسه در دریا به دکان خود نشست و در بین روز صیادى دو ماهى آورد که بفروشد.مرد منافق آن دو ماهى را خرید و به منزل خود فرستاد که آن زن غذایى از براى شب او طبخ کند.چون زن شکم یکى از آن ماهیان را پاره نمود کیسه را در میان شکم او دید! بسمالله گفت و آن را برداشت و در مکان اوّل گذاشت.چون شب شد و شوهرش به منزل آمد زن ماهیان بریان را نزد او حاضر ساخته، تناول نمودند.آنگاه مرد گفت: کیسه زر را که نزدت به امانت گذاشتم بیاور.آن زن برخاسته، «بسماللهالرحمنالرحیم» گفت و آن را در پیش شوهرش گذاشت.شوهرش از مشاهده کیسه بسیار تعجب نموده و سجده الهى را به جاى آورد و از جمله مؤمنان گردید.

یک نظر

  1. بسیار زیبا بود و پرمفهوم درود خدا بر شما ولی خواهش میکنم پس از درج مطلب نگاهی به طرز نوشتن آن نمایید چون اکثر کلماتی که استفاده کردید با فاصله ۱/۲ در اکثر مرورگر ها این فاصله‌ای که استفاده کردید رؤیت نمیشه و از عظمت و ارزش سایت شما کم میشه چون مخاطبان اکثرا تصور می‌کنند که شما کلمات رو به هم متصل نوشتید و به حساب بی‌سوادی رسانه شما گذاشته میشه .
    ببخشید از این لفظ استفاده کردم مثلا بسم الله الرحمن الرحیم ها در صفحه که نوشتید بسماللهالرحمنالرحیم درج شده و مخاطب اکثریت از این طرز نوشتن دلخور میشن الان من همین رو مینویسم ببینید با نیم فاصله هم می‌نویسم تفاوت رو دریابید بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم ….
    فرق کرد درسته؟ لطفاً این متون رو با موبایل یا از یک جای دیگر هم نگاه کنید بعد در سایت قشنگتون درج کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.