پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱

گربه کوکائینی

صاحب خانه نيمه شب متوجه شد گربه اش حالتي عجيب دارد و وقتي آن را به دامپزشكي رساند دريافت گربه اش بر اثر مصرف كوكائين و بنزوديازپين باقيمانده از ميهماني چند شب پيش به اين روز افتاده است.
گربه 8 ماهه هيماليايي در حالتي به دامپزشكي رسانده شد كه مردمك هايش گشاد شده بود و سرعت تپش قلبش بسيار بالا بود. صاحب گربه گفت كه حيوان نمي تواند به راحتي راه برود و با كوچك ترين عاملي دچار وحشت مي شود. دامپزشكان كلينيك حتي نمي توانستند براي آزمايشات از اين گربه خون بگيرند يا دماي بدنش را با دماسنج اندازه بگيرند زيرا حيوان به طور مداوم در قفس راه مي رفت و لحظه يي آرام نمي گرفت. صاحب گربه به پزشكان اطمينان داد كه حيوان در معرض گياهان سمي، غذاهاي فاسد يا مواد مخدر قرار نگرفته است اما پس از آنكه با همسرش تماس گرفت، همسرش گفت ممكن است گربه بر اثر خوردن بقاياي كوكائين مصرفي طي ميهماني چند شب قبل به اين روز افتاده باشد.
بررسي پزشكان نشان داد علاوه بر كوكائين مقداري ماده مخدر بنزوديازپين نيز در خون گربه وجود دارد. صاحب عصباني و پشيمان گربه اجازه يافت آن را به خانه ببرد، اما هيچ اقدام قانوني عليه او صورت نگرفت زيرا در استراليا چنين مسائلي توسط كلينيك ها گزارش نمي شود. شرح اين حادثه به تازگي در مجله يي مربوط به دامپزشكي به چاپ رسيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.