سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱

نحوه افطار اولین فضانورد روزه دار مسلمان

دپارتمان توسعه اسلامي مالزي در اين خصوص اعلام كرد كه هريك از اين دو كه به فضا سفر كنند سومين مسلماني است كه پس از شاهزاده عربستاني و انوشه انصاري ايراني موفق به انجام اين كار شده است اما وي اولين مسلماني است كه درايام ماه رمضان به فضا مي رود و اولين روزه دار در فضا است.
عصر ایران : اين دپارتمان تصريح كرده است كه فضانورد مزبور مي تواند در اين ايام روزه بگيرد و يا روزه خود را به بازگشت به زمين موكول نمايد. اما در عين حال در اطلاعيه خود آورده است كه انتظار مي رود نام فضانورد مالزيايي به عنوان اولين روزه دار در فضا ثبت شود.
دپارتمان توسعه اسلامي مالزي اعلام كرد: فضانورد مسلمان اين كشور كه قرار است در ماه رمضان به مقصد ايستگاه بين المللي فضايي حركت نمايد مي‌تواند روزه خود را با اوقات شرعي آخرين نقطه‌اي كه زمين را ترك كرده است يعني بايكنور قزاقستان تنظيم نمايد.
روز دهم اكتبر مصادف است با پرواز اولين فضانورد مالزيايي به مقصد ايستگاه بين المللي فضايي.
اين درحالي است كه هنوز فضانورد نهايي اين پرواز مشخص نشده است و در آخرين لحظات از ميان دو مالزيايي كه از ميان 11 هزار نفر داوطلب برگزيده شده اند، انتخاب خواهد شد.
به گزارش اخبار شيعيان دپارتمان توسعه اسلامي مالزي در اين خصوص اعلام كرد كه هريك از اين دو كه به فضا سفر كنند سومين مسلماني است كه پس از شاهزاده عربستاني و انوشه انصاري ايراني موفق به انجام اين كار شده است اما وي اولين مسلماني است كه درايام ماه رمضان به فضا مي رود و اولين روزه دار در فضا است.
اين دپارتمان تصريح كرده است كه فضانورد مزبور مي تواند در اين ايام روزه بگيرد و يا روزه خود را به بازگشت به زمين موكول نمايد. اما در عين حال در اطلاعيه خود آورده است كه انتظار مي رود نام فضانورد مالزيايي به عنوان اولين روزه دار در فضا ثبت شود.
پيش از اين از سوي همين مركز كنفرانسي با حضور ديگر فضانوردان جهان كه به ايستگاه فضايي بين المللي سفر كرده اند و كارشناسان بين المللي تشكيل شده بود و نظرات آنها در خصوص زندگي در ايستگاه مزبور جمع آوري شد.
پس از اين اجلاس كتابچه‌اي حاوي دستورالعمل زندگي و عبادت در فضا و اعمال ديني براي فضانوردان منتشر شد كه تا كنون به زبانهاي عربي، انگليسي و روسي ترجمه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.