سه شنبه , ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

فهرست ثروتمندترین آمریکایی ها

فردا: پيش از اين لازم بود، فردي يك ميليارد دلار ثروت داشته باشد تا نامش در فهرست 400 ثروتمند آمريكايي «فوربس»بيايد، اما از سال جاري «بليت ورودي» به اين فهرست 400 نفري به 1.3ميليارد دلار رسيده است كه 300 ميليون دلار بيشتر از سال گذشته است.
نشريه آمريكايي فوربس، فهرست جديدچهارصد نفر از ثروتمندترين آمريكايي‌ها را منتشر كرده است. فهرستي كه هنوز بيل گيتس، بنيانگذار مايكروسافت با ثروتي بالغ بر 59 ميليارد دلار در صدر آن قرار دارد.
پيش از اين لازم بود، فردي يك ميليارد دلار ثروت داشته باشد تا نامش در فهرست 400 ثروتمند آمريكايي «فوربس»بيايد، اما از سال جاري «بليت ورودي» به اين فهرست 400 نفري به 1.3ميليارد دلار رسيده است كه 300 ميليون دلار بيشتر از سال گذشته است.
درعين حال، ثروت خانوادگي براي ورود به اين فهرست به يك ميليارد و 540 ميليون دلار افزايش يافته،‌ در حالي كه در سال گذشته با داشتن يك ميليارد و 250 ميليون دلار ثروت خانوادگي درفهرست «فوربس» به روي افراد گشوده مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس،در جديدترين فهرست نشريه «فوربس» كه 400 نفر از ثروتمندترين آمريكايي‌ها را معرفي مي‌كند 4 مقام نخست تغيير نكرده‌اند. بيل گيتس با 59 ميليارد دلار ثروت براي چهاردهمين سال متوالي در صدر اين فهرست جاي دارد. وارن بافيت،مالك صندوق سرمايه‌گذاري بركشاير هاتاوي با 52 ميليارد دلار ثروت در مقامدوم است.
شلدون آدلسون، مالك كازينوها با 28ميليارد دلار و لاري اليسون، مالك شركت انفورماتيك اوراكل با 26 ميليارد دلار در مقام‌هاي سوم و چهارم هستند.
سرجي براين و لاري پيج، بنيانگذارانگوگل كه براي اولين بار جزو 10 نفر اول در اين فهرست جاي گرفته‌اند با
18.5 ميليارد دلار ثروت مقام پنجم را به طور مشترك به خود اختصاصداده‌اند.
نزديك به نيمي از 45 نفر تازه‌وارد به فهرست 400 ثروتمند آمريكايي ثروت خود را از طريق بورس‌بازي به دست آورده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.