سه شنبه , ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

دردسر شوخی با ماشین عروس

همشهری : 4 مرد جوان وقتي كه در شوخي شبانه خود، كاروان عروسي به راه انداختند، هرگز نمي‌توانستند حدس بزنند شوخي آنها پاي پليس را به ميان بكشد.
اين چهار جوان به اتهام ايجاد آلودگي صوتي از سوي ماموران ساوجبلاغ بازداشت شده اند.
سوم شهریورماه، شب از نيمه گذشته بود كه ماموران پليس گشت ساوجبلاغ در حال گشت‌زنی در یکی از خیابان های اصلی شهر، متوجه خودروي عروسي شدند كه با سرعت با حرکات نمایشی در حال ویراژ دادن در خيابان بود، در حالي كه تازه داماد پشت سر هم بوق مي‌زد، عروس كه چادر گلداري به سر داشت و 2همراه ديگر آنها با كف زدن و سرو صدا او را همراهي مي‌كردند.
ماموران با دیدن این صحنه، خودروي عروس را که یک پژو 206 بود، تحت تعقیب قرار داده و به راننده دستور ایست دادند، اما پس از توقف خودرو، ماموران در بازرسي آن با صحنه عجيبي روبرو شدند.
موضوع عجيب اين بود كه در خودروي عروس خبري از عروس خانم نبود و كسي كه با چادر گلدار در صندلي جلو نشسته بود، يك مرد جوان بود !
با ديدن اين صحنه، ماموران براي مشخص‌شدن دليل اين كار، راننده و 3 جوان همراه آنها را به كلانتري مرکزی هشتگرد انتقال داده و تحت بازجويي قرار دادند.
«مي خواستيم كمي بخنديم »، اين دليلي بود كه 4 جوان براي به راه انداختن كارناوال عروسي‌شبانه‌شان بيان كردند، يكي از آنها در بازجويي‌ها گفت: ساعاتي قبل پس از بازگشت از مراسم عروسي يكي از دوستانمان، وقتي قصد كندن گل‌ها و تزئينات از ماشين عروس را داشتيم، متوجه چادر گلداري شديم كه در صندوق عقب خودرو جا مانده بود و در اين هنگام بود كه فكر اين شوخي شبانه به ذهنمان رسيد، مي‌خواستيم با اين كار تا رسيدن به مقصد كمي بخنديم.
يكي از بچه‌ها با به سركردن چادر گلدار نقش عروس را بازي كرد و به صندلي جلو رفت، و دو نفر ديگرمان هم نقش همراهان عروس و داماد را بازي كرديم.
به این ترتیب وقتي راننده كه نقش داماد را بازي مي كرد با بوق زدن به سرعت شروع به حرکت کرد، ما هم با كف زدن او را همراهي مي كرديم ، اما هرگز تصورش را هم نمي‌كرديم كه اين شوخي ما باعث مزاحمت براي ديگران شود.
تفريح، نه ايجاد مزاحمت
« 4 مرد جوان به اتهام ایجاد آلودگی صوتی بازداشت شده‌اند و پرونده آنها تحویل مراجع قضایی شده است»، اين را سرهنگ سعدی بابانژاد- فرمانده انتظامی ساوجبلاغ- مي‌گويد و در ادامه از خانواده‌ها و کاروان های عروسی مي‌خواهد برای جلوگیری از هر مشکلی در اینگونه مراسم جوانان خود را کنترل کنند.
او همچنين خطاب به جوان ها مي‌گويد: پليس به هيچ وجه با شادي و تفريح مخالفتي ندارد، بلكه آن چيزي كه با آن برخورد مي‌شود سلب آرامش و ايجاد مزاحمت براي ديگران است كه بعضا در برخي از مراسم‌هاي جشن و عروسي شاهد آن هستيم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.