پنجشنبه , ۷ مهر ۱۴۰۱

اعدام شد چون درخت محترم را برید!

هموطن : “اوه مون هیوک” از سران اجرای جمع آوری ارز خارجی در “نورث همکیونگ” کره شمالی که پنهانی گونه ای از درختان مورد احترام مردم این کشور را قطع و به چین قاچاق کرده بود، اعدام شد.
علاوه بر قطع غیر قانونی درختان وصادرات آنها، رواج شیوه زندگی اسراف گرایی از دیگر جرم های “اوه مون هیوک” بود.
همچنین ساخت یک ویلا با چشم انداز بسیار زیبا، داشتن خودروی بسیار گران قیمت و بی بند وباری غیر اخلاقی با اطمینان از نبود ماموران حفاظتی و امنیتی، در پرونده اش به چشم می خورد.
وی با زیر پا گذاشتن دستورهای دولتی مبنی بر حفاظت از محیط زیست جنگلی، درختان مورد احترام مردم کره شمالی را به چین می فروخت.
این مقام دولتی بیست و سوم جولای 2007 به زندان ابد محکوم شد.”کیم تو سانگ” نخستین رهبر کمونیست کره شمالی و پیروانش، پیامی علیه قوانین مستعمراتی ژاپن در سال 1920 یا 1930 روی الوارهای درخت موسوم به «شعار» حک کردند که از آن زمان به بعد در میان مردم این کشور شهرت یافت.
طبق منابع تاریخی، این شعارها شامل «ژنرال کیم توسانگ پسر ملت» ، «زنده باد کیم جانگ ساک (همسر کیم تو سانگ) » و «مرگ بر امپریالیسم ژاپنی» بوده است. گزارش ایسکانیوز می افزاید،در پیونگ یانگ (پایتخت کره شمالی) به منظور گرامیداشت خانواده «کیم» در مبارزه با وابستگی، همواره از این درختان محافظت شده است.
گفته می شود اکنون یک هزار اصله از این نوع درخت در کره شمالی وجود دارد و تاکنون خبرهای زیادی مبنی بر مرگ مردم و سربازان هنگام حفاظت از آنها در مقابل رخدادهایی همچون آتش سوزی اعلام شده است.
«کیم جانگ تو» فرزند «کیم تو سانگ» که پس از مرگ پدر در سال 1994 جانشین او شده در مورد قاچاق الوارهای درخت جنجالی به چین اظهارداشت:برخی وفاداران زندگی خود را برای حفاظت از «شعار» فدا می کنند.
پیش از این نیز مقام های کره شمای سه نفر از مسوولان بازرگانی این کشور را به جرم اختلاس اموال عمومی در استان کانگ وون (جنوب شرقی این کشور) اعدام کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.