پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱

تنوع نورپردازي در اتاق ها

به خاطر داشته باشيد که در يک خانه معمولا نور را بايد از سقف برروي تمام سطح اتاق به صورت متعادل و مساوي پخش کرد و حال براي اين کار مي توانيد از انواع لامپ هاي تخت و گرد يا مخروطي يا لامپ هاي دراز و کشيده حتي چراغ هاي روميزي استفاده کنيد. معمولا چراغ هاي روميزي براي ايجاد نور در منطقه هايي از اتاق، به خصوص در اتاق نشيمن و جاهايي که براي نشستن و گپ زدن ها تهيه شده است، مناسب مي باشد و نور زيبايي ايجاد مي کنند.

خوب است که نور را همچون موجي از رنگ ها و يا الگوهاي نوري لکه لکه و يا همچون پروژکتورها در يک خانه به کار گرفت، چرا که در عين کاربردي بودن، زيبا نيز مي باشند و بدين ترتيب مي توانيد تنوع نور و رنگ را در خانه ايجاد کنيد.

پس به خاطر داشته باشيد که انجام نورپردازي مناسب در زيبايي دکور يک خانه امري پر اهميت است و شما حتي مي توانيد براي نمايش هر چه جذاب تر الگوي نوري خود در يک اتاق برخي قسمت ها را تاريک تر و يا در جاهايي سايه ايجاد کنيد. مهم است که در يک اتاق يا خانه منابع نوري متفاوت و قابل تنظيم و متغيري داشته باشيم تا بتوانيم حوضچه اي از نور و سايه ايجاد کنيم. سعي کنيد انواع مختلفي از نورهاي کلي اتاق را با هم ترکيب کنيد مثلا نورهاي سقفي و ديواري، نور چراغ هاي روي ميزي، چراغ هاي آويزي و يا مخروطي شکل و توکار. در هر جا که امکان داشته باشد از کليدهاي تنظيم کننده ميزان نور استفاده کنيد چرا که اين روشي ساده، ارزان و موثر براي تنظيم و تغيير نور و ايجاد تنوع نور و کاربردي بهتر است.

بنابراين قبل از انجام ديگر طراحي هاي داخلي يک خانه بهتر است يک نورپردازي موثر و زيبا توسط فردي متخصص انجام شود و از انواع لامپ هاي جديد هالوژن که در داخل ديوار کار گذاشته مي شود و لامپ هاي قديمي ديواري و سقفي و روميزي در کنار هم کمک گرفته شود چرا که ترکيب انواع لامپ ها و مهتابي هاي جديد و قديمي، نور خوب و مطبوعي را مي تواند در يک فضا ايجاد کند و به علاوه به شما اجازه مي دهد که فضاهاي متفاوتي در يک اتاق بوجود آوريد و در پايان بايد اضافه کنيم که وجود منابع نوري مختلف در يک اتاق موجب بزرگ تر به نظر رسيدن فضاي يک اتاق مي شود.

تنوع منابع نوري در اين آشپزخانه که توسط دو طراح دکور ماهر انجام شده است فضايي متنوع که حتي مي تواند براي اتاق کار، گالري يا اتاق غذاخوري هم مناسب باشد را ايجاد کرده است. لامپ هاي هالوژني که در سقف فرو رفته است، در واقع حوضچه اي از نورهاي هالوژن قابل تنظيم را که نور خود را به طور مستقيم برروي زمين اتاق پخش مي کنند به وجود آورده است و اين لامپ ها در کنار هم طرح هاي آرک مانندي از نور را برروي کابينت هاي مشکي آشپزخانه انداخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.