پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱

با استفاده از پارچه ها به ديوارها طرح و بافت دهيد

روزنامه ابتکار: استفاده از پارچه و پرده براي پوشاندن ديوارها به خصوص ديوارهايي که ظاهر مناسبي ندارند مي تواند به فضاي آن اتاق آرامش خاصي دهد و اين نوع پوشش ها براي ديوار اتاق خواب و کتابخانه هاي شخصي که مي خواهيد در آن آرامش و سکوت به وجود آوريد بسيار مناسب است. شما همچنين مي توانيد از انواع کاغذ ديواري هايي که ظاهر پارچه مانند دارند و گاهي به صورت چهارخانه هاي آجر مانند وجود دارند نيز بهره بگيريد. به عقيده طراحان عصر حاضر تزئين فضاي داخل اتاق ها و ديوارها با انواع پوشش هاي طرح و بافت دار مي تواند جاذبه، ظرافت و شکوه خاصي به فضاي داخلي يک خانه دهد و يک طراحي داخلي مدرن و شهري خاص قرن 21 را به وجود آورد.

استفاده از پوشش هاي وينيلي براي ديوارها به خصوص اتاق هاي تماشاي تلويزيون و اتاق موسيقي مناسبند چرا که عايق خوبي براي صدا و تصوير هستند و به علاوه ارزان قيمت و قابل شستشو مي باشند. اين روزها پارچه هاي پرده اي مناسب بسياري در بازار وجود دارد که براي تهيه پرده و پوشاندن ديوارها بسيار مناسبند و به علاوه از آن ها مي توان براي رو مبلي و انواع روکش کوسن ها استفاده کرد. به علاوه استفاده از چرم براي پوشاندن ديوار برخي از فضاهاي خاص يک خانه يا اتاق، ظاهري تجملاتي و زيبا به آن فضا مي دهد.

بنابراين پوشاندن يک ديوار با پرده، پارچه و انواع قاليچه ها روشي مناسب براي کاهش سر و صدا در آن فضا و علاوه بر آن مخفي کردن برخي عيب و ايرادهاي ديوارها است. بنابراين در اتاق هاي شخصي و اتاق هاي مطالعه مي توان از پرده و انواع پارچه هاي ساده براي پوشاندن ديوارها استفاده کرد تا فضايي دنج و آرام ايجاد کنيم و البته براي اتاق هاي بزرگتر مي توان از پارچه هاي بافت و طرح دار استفاده کرد.

در اين اتاق خواب براي پوشاندن ديوار پشت تخت از پارچه کتان پيليسه خورده اي که رنگي طبيعي دارد استفاده شده است. در زير هر يک از لايه هاي تاخورده نورهايي کار گذاشته شده است که مي تواند رنگ پارچه را از قرمز به صورتي و سفيد تغيير دهد. ديوار پوشيده شده با پارچه همچون يک مجسمه نوراني به نظر مي رسد و فضاي اين اتاق را به آرامي و دنجي داخل يک پيله تبديل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.