پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱

خانه آرایی

چگونه محيط خانمان را گرم و پر انرژي كنيم
حتما برايتان پيش آمده كه يك روز از خواب بيدار شويد و احساس كنيد ، چقدر از خانه و محل زندگي تان خسته شده ايد و با خود بگوييد : اي كاش به خانه ي جديدي مي رفتم . در صورتي كه عملا تحقق اين آرزو امكان پذير نخواهد بود اما راه حل آن بسيار آسان است . شما مي توانيد با چند تغيير ساده محيط خانه ي خود را گرم تر و دلچسب تر نماييد. به طور مثال:

1_ از روميزي هايي با رنگ هاي شاد وگرم استفاده كنيد:
ميزهاي سفيد و شيشه اي اغلب ، خانه را سرد و بي روح مي سازند . بنابراين چنانچه شما ميزهاي كوچك و بزرگ خود را با رومي زي هايي با رنگ هاي قرمز ، آبي ، زرد و قهوه اي يا تركيبي از آنها تزئين كنيد ، ظاهر خانه ي خود را گرمتر كرده ايد . براي اين منظور روميزي هاي آينه كاري و چهل تكه را مي توانيد بدون صرف هزينه ي زيادي خودتان تهيه كنيد . همچنين روميزي هاي قلم كار و سنتي خودمان نيز بسيلر متنوع و شاد مي باشند البته مي توانيد به سراغ صندوق مادر بزرگ ها هم برويد ، چرا كه معمولا چيزهاي قديمي زيبا وجالبي در ميان آنها پيدا مي شود .

2_از شمع هاي تزييني استفاده كنيد:
همان طور كه مي دانيد شمع هاي زيبا و تزييني در گوشه و كنار خانه شكل شيك و زيبايي به دكور خانه ي شما مي بخشند . شما مي توانيد از شمعهاي ارزان قيمت استفاده كنيد و يا با خريد پارافين و يك كتاب راهنماي شمع سازي به راحتي خودتان در منزل شمع هاي تزييني زيبايي تهيه كنيد ، آنها را در شمعدانهاي فانتزي گذاشته و هنگام صرف شام با همسرتان، شمع روشن كرده و محيط شاعرانه تري ايجاد كنيد. ضمنا استفاده از چند قطره اسانس در تهيه ي شمع ها مي تواند هواي خانه تان را هم خوشبو كند و هم بوي ماندگي و نا را از بين ببرد.

3_ استفاده از تابلوهاي شاد:
به خاطر داشته باشيد كه ديوارهاي سفيد ولخت ،محيط سرد و بي روحي براي خانه ايجاد خواهد كرد ، بنابراين نصب چند تابلوي هنري زيبا با قابهايي كه با دكور منزلتان هماهنگي دارد ، مي تواند بسيار موثر باشد . چنانچه توانايي خريد داريد مي توانيد از تابلوهاي رنگ روغن هنرمندان خريداري كنيد و در غير اين صورت مي توانيد در هر زمينه اي كه هنر داريد تابلوهاي گل چيني ، تابلوهايي از كار دست خودتان چون پولك دوزي، سرمه دوزي و غيره تهيه كنيد ، ضمنا قاب كردن پارچه هاي چهل تكه هم كارهنري زيبايي خواهد شد . در نهايت در صورت عدم امكان شما مي توانيد عكس خانوادگي خود چون عكس عروسي ويا تصوير زيبايي از فرزندتان را بزرگ كنيد آن را قاب گرفته و به ديوار ها نصب كنيد.

از راهاي پيشنهادي ديگر ، خشك كردن گل جهت تهيه تابلو است شما ميتوانيد به راحتي با چيدن گلهاي زيبايي كه در طبيعت مي بينيد و خشك كردن آنها در لاي كتاب ، آنها را روي مقواي تيره و يا پارچه ي مخمل سياهي قرار دهيد و با يك قاب شيشه اي كار زيبايي تهيه كنيد . البته در مواردي از خشك كردن پروانه ها هم استفاده شده كه البته از جانب طرفداران حيوانات شديدا مورد انتقاد قرار گرفته است.

4_ درست كردن ميز عكس:
از كارهاي جالب ديگري كه مي توان به آن اشاره نمود ، تهيه ي يك ميز يا اختصاص دادن يك كود كوتاه يا هر چيز مورد نظر در منزل براي قرار دادن عكس هاي خاطره انگيز از خانواده تان است . تنها كافي است به سراغ آلبوم عكسهايتان برويد و چند عكس زيبا مثل عروسي ها ، تولد ها و سالگرد ها را دست چين كنيد و برايشان قاب تهيه كنيد و پس از انداختن يك روميزي زيبا و متناسب با قاب ها آنها را روي ميز مورد نظر تان قرار دهيد تا همه از زنده شدن خاطرات و لحظه هاي شيرين زندگي شما لذت ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.