سه شنبه , ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

پنج نکته درباره خرید و نگهداری چکمه

5345436434322 300x199 پنج نکته درباره خرید و نگهداری چکمه

۱- بعدازظهر به خرید بروید :

بهترین زمان برای خرید چکمه و پوتین ، بعدازظهر است چون پا ها صبح ها کوچک تر هستند . در طول استراحت چند ساعت در شب ها ، پاها اندکی کوچک تر از اندازه واقعی خود به نظری می آیند بنابراین اگر شما چکمه ای را صبح امتحان کردید و اندازه پای شما بود ، ممکن است هنگام عصر برایتان تنگ شده باشد . بهترین زمان برای خرید چکمه بعدازظهر است که بتوانید چکمه ای را تهیه کنید که اندازه پایتان باشد و بعدها پایتان را نزند و دچار درد سر نشوید.

۲- یک شماره بزرگ تر بخرید :

در فصل زمستان اغلب داخل چکمه ، جوراب ضخیم پشمی یا حوله ای می پوشید . بنابراین هنگامی که برای خرید چکمه می روید . آن را نیم یا یک شماره بزرگتر بخرید تا چکمه و پوتین جدیدتان پاهایتان را نزند و به راحتی بتوانید جوراب مورد نظرتان را درون کفش بپوشید و احساس گرما کنید .

۳- پوتین های خیس را کنار شوفاژ نگذارید :

بعضی ها وقتی پوتین هایشان در اثر راه رفتن در برف و یخ خیس می شود آن را کنار شوفاژ می گذارند تا خشک شود ولی با کمال تعجب خواهند دید پس از خشک شدن ، شوره های نمک روی کفش باقی مانده و ظاهر نازیبایی به آن می بخشد . برای خشک کردن چکمه تان چند ورق روزنامه باطل دور آن بیچید و بگذارید یک صبح تا شب باقی بماند . روزنامه رطوبت کفش را به خود جذب کرده و آن را خشک خواهد کرد بدون اینکه کفش تان شوره بزند . شما می توانید با محلولی از آب و سرکه نیز شوره های کفش تان را پاک کنید و سپس با پارچه ای پنبه ای مرطوب آن محلول و شوره را از روی چکمه تان بزدایید و سپس چکمه تان را واکس بزنید .

۴- نگذارید ساق چکمه هایتان خم شود :

عیب چکمه های ساق بلند این است که محض اینکه چکمه ها را از پاهایتان بیرون می آروید ساق آن به یک طرف خم می شود و ممکن است ساق چکمه ترک بردارد و یا از شکل اصلی خود خارج شود . برای جلو گیری از این کار شما باید برای چکمه های ساق بلند تان قالبی از روزنامه یا لویه های مقوایی خریداری کنید . می توانید لوله های مقوایی را از پارچه فروشی ها بگیرید و یا چند روزنامه را لوله کنید و درون ساق پوتین جای دهید تا عمودی در جا کفشی باقی بمانند.

۵- پوتین عاج دار بخرید :

پوتین یا چکمه ای که برای فصل سرد سال می خرید ، باید کفش عاج دار یا شیار دار باشد تا در برف و یخ لیز نخورید . اگر ته پوتین شما این خضوصیت را ندارد ، می توانید کف آن ، کفی شیاردار بچسبانید و یا با یک عدد ورق سمباده زبر ، کف کفش را سمباده بکشید تا زبر شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.