شنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۹

کتاب شیطان

هر کس براى رواج مذهب و عقیده و افکار خود کتاب مى نویسد و به وسیله آن ، مرام خود را میان مردم انتشار مى دهد. کتاب و نوشته نه فقط براى یک نسل بلکه براى نسل هاى بعد نیز مورد استفاده قرار مى گیرد.

شیطان هم مانند انسانها براى نشر افکار و مرام خود، کتابى نوشته و در میان پیروان خود مانند ساحران و جادوگران پخش کرده و آن را به آصف بن برخیا و حضرت سلیمان بن داود علیه السلام نسبت داده که حاوى سحر و جادو است .

نقل شده : بعد از آن که حضرت سلیمان علیه السلام رحلت نمود، بعد از مدتى که موریانه ها به وسیله خوردن عصاى او مرگش را آشکار کردند. شیطان ملعون از فرصت استفاده کرده و کتابى درباره سحر و جادو تالیف کرد و در پشت آن نوشت ، کتابى است که آصف بن برخیا براى پادشاه خود، سلیمان ابن داود، نوشته و از ذخیره ها و گنج هاى علم است .

در این کتاب آمده : هرکس بخواهد فلان کار را انجام دهد باید متوسل به فلان سحر شود. هر کس بخواهد فلان عمل را انجام دهد، باید به فلان جادو عمل کند. بعد از نوشتن ، آن را زیر تخت حضرت سلیمان دفن کرد. سپس آن کتاب را همان جا به مردم نشان داد.

مردم دو دسته شدند، یکى کفار و یهود؛ بعد از این که کتاب را دیدند گفتند: غلبه سلیمان بر ما و بر همه موجودات به سبب سحرهایى بوده که در این کتاب نوشته شده است ! آنان هم مطالب آن کتاب را به کار گرفتند و سحر و جادو را همه جا ترویج داده و به مردم آموختند.

دیگرى مؤمنان و یکتاپرستان ؛ ایشان مى گفتند: حضرت سلیمان بنده خدا و پیغمبر او است . آن چه را که انجام مى داد، و تسلطى که بر همگان داشت ، به اعجاز پیغمبرى و قدرت ربانى بوده . مربوط به سحر و جادو نبوده است ! قرآن در این باره مى فرماید:
« واتبعوا ما تتلوا الشیاطین على ملک سلیمان و ما کفر سلیمان و لکن الشیاطین کفروا یعلمون الناس السحر»
یهود) از آن چه شیاطین در عصر سلیمان بر مردم مى خواندند، پیروى کردند. و سلیمان هرگز – دست به سحر و جادو نیالود – کافر نشد. ولکن شیاطین کفر ورزیدند و به مردم سحر آموختند – و خود از آن تبعیت نمودند(50)

_
منابع وپی نوشتها:
50- بقره آیه 102

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.