دوشنبه , ۱۴ آذر ۱۴۰۱

فرودگاه شیطان

شیطان براى خود زندگانى مخصوصى مانند: شهر، رودخانه ، خوابگاه ، نهارخورى و فرودگاه دارد. فرودگاه جایى است که اجازه مى دهند روز و شب وسایل حمل و نقل از اطراف آسمان به آنجا فرود آید. فرودگاه شیاطین یعنى جایى که همیشه آن جا مى نشینند! و آن روح پلید کسى است که به زبان و اعضاى دیگر خود گناه مى کند، دروغ مى گوید، فحاشى مى کند، تهمت مى زند، غیبت مى نماید، آبروى مردم را مى برد. زخم زبان مى زند، به ناموس مردم نگاه مى کند، با دست و پا و جمیع اعضا و جوارح مرتکب گناه مى شود.

فرودگاه شیاطین قلب آن کاهنان و جادوگرانى است که با شیاطین ارتباط دارند. آنان مطالب حقى را که شیاطین از ملائکه مى شنوند، با ده ها دروغ به کاهنان دیگر مى گویند، آنها هم ده ها دروغ دیگر را به آنها مى افزایند و به خورد مردم مى دهند. قرآن فرودگاه او را این طور بیان مى نماید:
« هل انبئکم على من تنزل الشیاطین تنزل على کل افاک اثیم یلقون السمع و اکثرهم کاذبون»
« آیا به شما خبر دهم ، شیاطین بر چه کسى نازل مى شوند؟ بر هر دروغ گوى گنه کار نازل مى گردند. آنها آن چه را مى شنوند به دیگران القا کنند و اکثرشان دروغ گو هستند» . (49)
شیطان موجودى است ویران گر، موذى و مخرب ، القائات او در مسیر فساد و تخریب است . مشتریان او دروغ گویان و گنه کاراند که قلب آنها مانند لانه زنبور محل آمد و شد شیطان ها است ، مانند فرودگاه هاى بزرگ دنیا که در هر ساعت ده ها طیاره فرود مى آیند و بلند مى شوند.

_
منابع وپی نوشتها:
49- شعراء آیه 221

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.