سه شنبه , ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

با خود چه چیزی به سفر ببریم؟

سفر شما نزديک است و شما به فکر سفر و بستن چمدانها هستيد. به گفته متخصصين امور مسافرتي، بهترين کار براي داشتن يک سفر آسوده، تهيه فهرستي از لوازم مورد نيازي است که با خود به سفر خواهيد برد. اما گاهي محافظه کارترين مسافران هم گاهي مواردي را فراموش ميکنند يا حتا به آن فکر هم نميکنند. اين موارد مهم و کارآمد چه هستند؟

اين موارد را به همراه داشته باشيد
1- گيره لباس (يا سنجاق قفلي بزرگ) گيره لباس در سفر استفاده اي کاملا متفاوت دارد! و بهترين وسيله براي کيپ کردن در بسته هاي خوراکي نيمه تمام مانند چيپس، محکم کردن کيسه لباسهاي نم دار است.

2- در بازکن قوطي و بطري، به ياد داشته باشيد که هميشه در رستوران غذا نخواهيد خورد و کنسرو و نوشيدني را با دربازکن به شما نميفروشند.

3- آب، اگر سفر شما بيش از سه ساعت طول ميکشد، حتما يک بطري بزرگ آب همراه داشته باشيد. يک اسپري کوچک آب هم در سفرهاي گرم و خشک بسيار مفيد خواهد بود. با اسپري کردن کمي آب به صورتتان بسيار سرحال خواهيد شد.

4- ماشين حساب جيبي، تنها وسيله اي که براي تبديل قيمتها و ارز در مسافرتهاي خارجي نياز داريد.

5- ليف حمام، ليف حمام در ميان تجهيزات بسياري از هتلها وجود ندارد. پس يکي همراه داشته باشيد.

6- يک بسته بزرگ دستمال کاغذي. بسياري از هتلها يا اصلا در اتاقها دستمال نميگذارند يا فقط به يک بسته کوچک اکتفا ميکنند.

7- يک کپي از تمام مدارک مهم سفر. پاسپورت(صفحه عکس دار)، بليطها، کارت هويت، کارت اعتباري، گواهينامه رانندگي، چک مسافرتي…. در صورت گم شدن هر يک از اين اسناد، شما شماره و بقيه مشخصات لازم را همراه خواهيد داشت.البته فراموش نکنيد که کپي مدارک ره همراه با اصل آن در يک جا نگذاريد.

8- کمي آب نبات. بد نيست يک بسته آب نبات همراه داشته باشيد تا به کساني که کاري برايتان انجام ميدهند تعارف کنيد. مانند راننده تاکسي، دربان متل و… اين بهترين روش براي شروع يک برخورد دوستانه است.

چند مورد که همراه نداشتن آن بهتر است
1- بطري کامل شامپو، لوسيون و مانند اينها. بهتر است از انواع مسافرتي آن همراه ببريد يا مقداري از هر کدام را در بطريهاي کوچک پلاستيکي ريخته و با خود ببريد.

2- يک لباس براي هر روز! چند تکه لباس قابل جور کردن با همديگر را برداريد و سعي کنيد از رنگهاي هماهنگ استفاده کنيد.

3- سشوار و اتو. اينها فقط بار شما را سنگين ميکنند و معمولا در تمام هتلها موجود هستند. براي اطمينان بيشتر با يک تلفن به هتل، مشکل حل خواهد شد.

4- لوازم واقعا اضافي. اگر وسايلي هستند که نميدانيد به درد خواهند خورد يا نه، بهتر است آنها را در خانه بگذاريد. پشيمان نخواهيد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.