دوشنبه , ۷ آذر ۱۴۰۱

ارتباط شخصیت شما با رنگ چشم تان!

اخیرا یکی از روانشناسان به نام پاول ژاگو نظریه ای را در مورد رنگ چشم مطرح کرده که در نوع خود جالب و خواندنی است. از نظر او حلقه دور مردمک چشم در صورتی که واضح باشد بارزترین نشانه شخصیت است.

چشمان تیره: چشمان تیره رنگ و تقریبا مشکی مظهر حرارت و روانی فراوانی است که منبع آن عاطفه ای شدید است که یا جنبه اخلاقی دارد و یا برعکس جنبه خشونت و بیدادگری صاحب یک چنین دیدگانی ممکن است به صورت افراطی اطرافیان خود را دوست بدارد و یا آن که به عکس بدون دلیل نسبت به آنان عداوت ورزد. رگه های بی اعتمادی به دیگران و نیاز به توجه از سوی انها و از سویی تمایل به تحت نفوذ در اوردن دوستان نیز در این افراد به چشم می خورد.

رنگ های بلوطی و قهوه ای: معمولا نشانگر کمال پرستی و بلند پروازی است فراوانند روشنفکرانی که چشمانشان به این رنگ می باشد صاحبان چشمهای قهوه ای عموما برای رسیدن یک هدف تمام تلاش خود را به کار می برند و از انگیزه کافی نیز برخوردارند اما به محض آن که با مانعی مواجه می شوند از سرعت عملشان کاسته شده و به مرور از حرکت باز می مانند آن ها به اصول و اعتقاداتی که در ذهن دارند پایبندند و دیگران را نیز تشویق به گرایش این گونه طرز تفکر می نمایند از تنهایی بدشان نمی آید اما در عین حال برون گرا نیز هستند و به راحتی می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند.

چشمان آبی پر رنگ: مظهر یک شخصیت فعال, مصمم, خونسرد و دقیق و پایدار و با پشتکار است. این گونه افراد دارای طرز تفکر اقتصادی و کمی مادی هستند. جوانب هر کاری را از زوایای مختلف بررسی می کنند و با آرامش کامل بهترین را انتخاب می نمایند اما صاحبان چشمان آبی آسمانی یا آبی روشن غالبا خیال باف, رویایی, احساساتی, کم و بیش با نشاط و سطحی هستند به عبارت دیگر کمی بی احتیاط بوده و از قدرت آینده نگری کمی برخوردارند.

چشمان زرد و سبز: نشانه تمایلات ذهنی و عاطفه ای دور از معمول است که گاهی نبوغ آمیز و زمانی مبتنی بر خیال بافی و گاهی غیر عادی است نشانه عصبانیت و ابراز شور و حرارت و عواطف شدید است.

خاکستری: رنگ خاکستری هم تقریبا همیشه از یک انسان مثبت و متمایل به عمل و دارای استعداد کار فراوان حکایت می کند. هنر زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.