پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱

آموزش تعبیر خواب

در مورد تعبیر خواب خیلی ها گفته و نوشته اند.بشر همیشه خواب دیده و چون این را به تجربه دریافته بود که خوابهیش بی ارتباط با زندیگیش نمی توانند باشند همیشه درصدد یافتن کلیدی بود که بتواند این در بسته را به روی او بگشاید و چراغی فرا راهش بگیرد که مجهولات را بتواند ببیند و بشناسد و تشخیص دهد.گشودن این در و روشن کردن تاریکیها علم تعبیر خواب است.

بهترین معبران انبیا و پیامبران بوده اند.از حضرت ابراهیم نوشته اند که معبر خوبی بوده و یعقوب چنان معبر آگاهی و دانایی بوده که به مصداق آیه ی شریفه وقتی یوسف به او می گوید:«اِنّی رَأیتُ عَشَرَ کوکباً وَ الشَّمسُ وَالقَمَرُ و رَأَیتُم لی ساجِدینَ» به او می گوید این خواب برای دیگران باز مگو که برادرانت به نابودی تو همّت خواهند گماشت و آن شد نوشته اند و خوانده اید.

خود یوسف مُعَبِری مسلّط بود که وقتی فرعون خواب میبیند و برای او تعریف می کند یوسف اطّلاع می دهد که هفت سال قحطی پیش خواهد آمد و همین تعبیر او را به عزّت می رساند و باز خوانده ایم در زندان فرعون خواب آن دو زندانی را چگونه تعبیر کرد.اولیاء و معصومین نیز علم تعبیر داشتند به خصوص از امام جعفر صادق علیه السلام تأویلات و تعبیرات فراوان نقل شده که
در کتب مربوطه ضبط است.مردم عادّی نیز کم و بیش با این فن ظریف آگاهی داشته اند و خوابهایی را تعبیر می کردند و این صرفاً مبتنی بر تجربه بود.

لازم است بدانیم:
هر خواب یک قطب قوی دارد که مسائل دیگر را تحت الشّعاع قرار می دهد.معبر باید محور خواب را بیابد بعد به تعبیر آن بپردازد.
عوامل تشکیل دهنده ی زندگی ما در خواب به صورت سمبل هایی ظاهر می شوند در یک خواب بیست ثانیه ای ممکن است خیلی چیز ها وجود داشته باشد که در تعبیر بی تأثیر و فقط یک عامل مؤثر است.
شما اگر خواسته باشید خواب خود را تعبیر کنید باید اول محور و قطب را بیابید و روی عوامل دیگر تکیه نکنید.
به طور کلی ما اسیر عوامل مادّی زندگی هستیم.شغل،فعالیت ها روزانه،معاشرتها و گفت و گوهایی که طی روز انجام داده ایم،روابط خوانوادگی،پول کافی داشتن یا نداشتن،غذا خوردن و حتی طعم و مزه ی غذا،همه و همه در خواب ما اثر می گذارد.خیال نکنید وقتی خوابیده ایم و ارتباط حواس پنجگتنه ی ما با ذهن قطع گردید از این اسارت رهایی می یابیم.به هیچ وجه این طور نیست.

وقتی شب غذای چرب و شیرین یا زیاد شور و پر ادویه خورده اید در خواب ممکن است دریا،چشمه،کاریز،آبشار و سیل و مسیل ببینید.صبح که از خواب بیدار می شوید به سراغ کتاب می روید که ببینید تعبیر دیدن سیل و چشمه در خواب چیست؟
این درست نیست چون خواب شما رؤیای صادقانه نبوده بلکه خوابی بوده ناشی از پرخوری.چنین خوابها به هیچ وجه تعبیر ندارد.
خواب شما وقتی می تواند گویای چیزی باشد که با تعادل جسمی و روحی خوابیده باشید.عکس این هم درست است یعنی وقتی گرسنه باشید خواب چلو کباب و باقلاپلو با مرغ و چیز هایی از این دست ببینید که البته نمی تواند تعبیر داشته باشد.پس شبهایی که در کمال تعادل و توازن از نظر جسم و روح و اعصاب خوابیدید و خوابی دیدید بامداد به سراغ معبر یا خوابنامه بروید و تعبیر بخواهید.
برداشت و روابط ما نیز با چیزها ، آدمها و حیواناتی که در اطرافمان یافت می شوند متفاوتند لذا در خواب هم تفاوتها و اختلافاتی به وجود می آورند.
برداشت و رابطه ی ما با اشیاء و اشخاص و حیوانات در تعبیر اثر می گذارد و گاه دگرگونی به وجود می آورد،پس دریافتن معانی و تعابیر باید این نکات را نیز مورد توجه قرار دهید تا کلیدی را که واقعاً خواب شما را باز می کند دریابید.

بنابراین هر خوابی تعبیر نداد.بسیاری از خوابهای ما تحت شرایطی قرار می گیرندکه فاقد ارزش و اعتبار می شوند.به این چنین خوابها نباید خوشدل باشیم و نه از آنها بیم و هراس به دل راه دهیم و گرفتار تشویش و نگرانی شویم.

وقتی خوابی می بینید و بیدار می شوید به ساعت مراجعه کنید و ساعت دیدن خواب را یادداشت نمایید،زیرا معبر با دانستن ساعت خواب دقیقتر می تواند خواب شما را بشکافد و تعبیر کند به طور کلّی از لحظه ای که می خوابیم تا نیمه شب خوابی که می بینیم کمتر دارای اعتبار است.چون در این ساعات هنوز روح و جسم ما زیر تأثیر کار روزانه،فعالیت ها و گفت و گوهای انجام شده و غذایی که خورده ایم دارد.از نیمه شب تا طلوع شپیده بامدادی خواب معتبر می شود و اعتبار آبه تناسب هر چه از نیمه شب دور و به سحرگاه نزدیک می شویم افزایش می یابد.

صادق ترین رؤیاها خوابی است که سحرگاه می بینیم به طوری که چون بیدار می شویم وقت اقامه ی نماز صبح شده باشد.خواب روز به هیچ وجه عنوان تعبیر ندارد.هستند کسانی که بعداز ظهرها می خوابند پا پیش از غذای نیمروز قیلوله می کنند.در این مواقع اگر خوابی ببینید تعبیری ندارد.
در ماه های قمری نیز سه شب نیمه ماه که قمر بدر کامی دارد خواب بیشتر از سه شب محاق ارزشمند می تواند باشد.

خوابهای موسمی نیز بی ارزشند.مثلاً در زمستان برف در خواب دیدن و در بهار مشاهده ی درختان پر شکوفه و گل،در پائیز برگریزان و در فصل تابستان در آب شنا کردن و … از نوع خوابهایی است که تعبیری ندارد و چنانچه در تابستان مشاهده کردید برف می بارد و در سرمای سخت زمستان خانه را از شکوفه های سفید و صورتی پوشیده دیدید.::این خوابها صحت دارند::.و خوابهای طولانی بیشتر از خوابهای لحظه ای و تک چهره ای اعتبار دارند،مگر اینکه تک چهره ها را مکرّر ببینید.

۱۱ نظرها

 1. سلام اگه میتونید تعبیر خواب من رو بگید من قبل اینکه خواب ببنیم یه چیزیو بهتون بگم که دیشب که میشه ۱۴۰۱/۵/۱۰ یک نفر در بالای پارک پامچال بنیاد رو به قتل رسونده بودن شب ۳ محرم و من امشب خواب دیدم که رفتم دسته یا هیئات و با رفیق هام صحبت میکردم چون شغل من برنامه نویسی است درباره برنامه نویسی از من سوال میکردند بعد که دسته تمام شد برگشتنی یه گروهک از من درخواست کرده بودن که برایشون یه کار برنامه نویسی انجام بدم ،جوری از من درخواست کرده بودند که فکر میکردم برنامه ای رو از من میخواهند که ممکن است به جامعه ضرر بزند من قبول نکردم و فرار کردم و چون من در باشگاه فوتبال میرم سرعتم بیشتر از اونا بود یه خیلی خسته شدم گفتم وایسید اونا هم وایسادند گفتم بنشینید وقت نشستند یه عدد ۵۰ بالای سر زیر دستان اون گروه امد ولی بالای سر سر گروه عدد ۱۰۰ رو میدیدم عدد ۱۰۰ به رنگ سفید متمایل به قرمز و ۵۰ رو به رنگ سبز میدیدم به انها گفتم که بزارید من برم خانه و هر پروژه ای که بخواهید رو براتون انجام میدم انها قبول نکردند و من فرار کردم بعد اینکه از انها کمی دور شدم یکی از رفیقام رو دیدم که با رفیقش قرار بود منو دست گیر کنند و ببرند پیش انها ،بعد که انها رو دیدم به جای اینکه برم سمتشون با هرچی توان داشتم دویدم تا برسم به خانه ،در کوچه‌مان دو نفر رو دیدم که یکیشون برای من اشنا بود ولی اسمش رو نمیدانستم میدونستم که عضو گروهی که میخواهند منو به قتل برسونند بود من که با تمام قدرتم داشتم میدویدم خودم به موتور ان و پرت شدم به در یکی از ساکنان کوچه سریع بلند شدم سعی کردم خودم رو به خانه برسونم دیدم که داره با اسلحه به دنبال من میاد تا کاره منو تموم کنه من داد میزدم کمک کمک ولی هیچ کس به کمک من نیومد حتا مادر خودم که در خانه مشقول به کار اشپز خانه بود و اشپز خانه ما هم چسبیده به دیوار که به کوچه متصل است اما به کمک من نیامد همینطور که داشتم داد میزدم ان مرد تفنگ خود را عوض کرد و به جای ان کلت به دست گرفت ناگهان منم به دستم بالش مبل خانمان امد به دستم و مثل سپر برای من بود توانستم کلتی که در دست داشت رو بگیرم ازش و اونو بندازم زمین کلت رو گرفتم جلوی صورتش فهمیدم که کلته تیر نداشته و برای ترسوندم من بوده اون یکی تفنگش هم رگبار بود گرفت دستش ولی نتونست بهم شلیک کنه من اسلحه رو ازش گفرتم و این دفعه پلاستیکی بود و تیر نمیزد نگاهی به موتور اون انداختم یه صدایی می‌امد صدای انواج الکتریکی دیدم که شوکر برقی واقعی داشته ولی بجای اسنکه شبیه شوکر باشه سبیه پیچ گوشتی دو سو که در خانمان داشتیم و دسته ان سبز بود من ان شوکر رو بداشتم و زدم به دست خودش اما هیچ اتفاقی نیوفتاد بعد زدم به دست خودم دیدم الکیه بعد یکی از هم بلشگاهی هامو دیدم که داره میاد سمت من داشتم فرار میکردم و جلوی خانمان داد زدم که ریموت پارکینگ رو بزنن و موفق شدم موتور رو انجا پارک کردم و سریع رفتم بالا از مادم پرسیدم که داد میزدم کمک به کمک من چرا نیامد گفت که فکر میکردم داری الکی داد میزنی و رفتم از بالکن دیدم که همه میخواهند بیان تو و مرا بکشند

  فقط موقعی که خودم به موتور نفری که برایم اشنا بود اون یکی نفر افتاد دنبالم و بعد ناپدید شد

 2. سلام و خسته نباشید
  دیشب من خواب دیدم دارن در روبیکا به دوست دخترم پیام میدم یهو بلاکم کرد با یه اکانت دیگم پیامش دادم بلاکم کرد تلگرام پیامش دادم ازش پرسیدم چرا اینکارو کردی گفت ازت خوشم نمیاد بلاکم کرد شماره منم مسدود کرد که نتونم بهش پیام بدم خوابم ادامه داره ولی یادم نمیاد چی بود فقط یادم میاد میخواستم به رفیقم زنگ بزنم بگم از طرف من بهش زنگ بزنه به یکی دیگه گفتم و اون هم به مامانش زنگ زد بجای اینکه بخواد به دوست دختر من زنگ بزنه بقیه خواب دیگه یادم نیست و ربطی به این دختره نداره ممنون میشم تعبیر خوابمو بهم بدین

  • یچیز دیگه وقتی از خواب بلند شدم ساعت دیدم ساعت۶صبح بود

  • به جوری میگی دوست دختر انگار داری ثواب می‌کنی. تو چون اهل گناه آشکار هستی، و خوابت هم در مورد گناه آشکاره، معنیش اینه ک دست از نامحرم بردار تا خدا بهت رحم کنه. این خواب یک نشانه برای ترک گناه نامحرم هست. خدا هدایتمان کنه

 3. سلام من دیشب خواب دیدم توی یه ساختمون دنبال برادرم میگردم و پراز در بود اونجا مثلا یه اتاق سه تا در داشت هرکدوم و دست میزدم به راحتی باز میشد بعد دیدم با کسی دارم حرف میزنم از ترک دیوار آب میومد و نشتی داشت من دستم و کشیدم و دیوار درست شد بعد توی باغ پراز درخت پرواز میکردم از از یه درخت میپریدم به اون یکی کلا خواب پرواز زیاد میبینم

 4. لطفا یکی بیارین ک خواب هارو تعبیر کنه 😑

  • سلام. خانمم خواب مادرمو دیده(مادرم فوت کرده) که توی یه اتاقی بود و پنجره کوچیک اتاقو اشاره میزد . خانمم از پنجره بیرونو نگاه کرد دید منظرۀ زیبایی داره. بعدش متوجه شد پشت شیشه پنجره مثل دو جداره، یه چیزی هست. شیشه را جدا کرد دید پر از اسکناس ده هزار تومنی دسته دسته اونجاست. تعبیرش چی میتونه باشه 🙏🙏. سپاس

 5. سلام میشه حواب من نعبیرکنید خواب دیدم پدرشوهرم وپدرش و شوهرخاله اقام که همه فوت کردن دوتا لباسهایشان خیس میگم چرا میگه ازبس برای گریه میکنن میشه بگید تعبیرش چیه

 6. سلام کسی هست که خواب رو تعبیر کنه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.