چهارشنبه , ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

چطور می توانیم ناخن های محکم و زیبا داشته باشیم؟

687709 1 300x201 چطور می توانیم ناخن های محکم و زیبا داشته باشیم؟

تقويت کننده هاي ناخن براي استفاده بر روی ناخن هاي خيلي ضعيف و شکننده و ورقه ورقه شده در کوتاه مدت مفيد هستند، اما اگر شما از آنها براي مدت طولاني تر از 3 هفته استفاده کنيد ناخن ها بيش از اندازه سفت مي شوند و همين مسائله باعث مي شود که آمادگي شکسته شدن، ورقه ورقه شدن و … را پيدا کنند. فکر نکنيد که ناخن هاي سالم و خوب همگي محکم و سفت هستند و از نوع ناخن هاي فوق العاده و ايده آل مي باشد.

اين گونه مواد تقويت کننده مي توانند بيشتر مضر باشند تا مفيد. يک روش بهتر و مفيد تر براي داشتن ناخن هاي سالم و محکم ، ماليدن کرم دست و روغن ناخن بر روي ناخن و پايه ناخن هر بار پس از شستشوی دست مي باشد. اين روش ساده ناخن هاي شما را زيبا و پرجذبه مي کنند و به آنها استحکام مي بخشد.

برنامه هفتگي مراقبت از ناخن ها(هر هفته 15 الي 20 دقيقه)

1- لاک هاي کهنه و قديمي را از روي ناخنها پاک کنيد. براي پاک کردن لاک روي ناخن ابتدا يک قطعه پنبه به آستون آغشته کرده و روي ناخن لاک زده خود بگذاريد چند ثانيه صبر کنيد سپس با يک حرکت سريع و محکم لاک را پاک کنيد. اين کار را چند بار تکرار کنيد تا تمام لاک روي ناخن پاک شود.

2- با استفاده از يک سوهان ناخن به ناخن شکل و فرم دهيد. سوهان را از گوشه ها به سمت مرکز نوک ناخن بکشيد. بطور رفت و برگشتي سوهان را حرکت ندهيد چون اينکار باعث ايجاد رگه ها و ريش ريش هايي در نوک ناخن شده و در نتيجه ورقه ورقه مي شود .

3- دستها را در آب گرم صابوني به مدت چند دقيقه نگه داريد تا جرم زير ناخن ها پاک شود .

4- حال نوبت لاک زدن است . هيچ دليلي وجود ندارد که شما پول خود را براي انواع مختلف لاک مانند پرکننده ها، پوشش هاي پايه، پوشش هاي رويي، تقويت کننده هاي ناخن به هدر دهيد. پس از زدن لاک ناخن، يک لاک براق کننده بدون رنگ روي لاک خود بزنيد. اجازه دهيد تا خشک شود. ممکن است بخواهيد که لاک رويي خود را دوباره بزنيد. اين کار ناخن شما را مستحکم خواهد کرد و از شکستن و ريش ريش شدن آن جلوگيري مي کند.

5- در نهايت از يک کرم مرطوب کننده يا لوسيون مرطوب کننده به ناخن هاي دستتان بماليد . اين کار ناخن را نرم کرده و از ورقه ورقه شدن آنها جلوگيري مي نمايد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.