دوشنبه , ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

راز افزایش طول عمر کشف شد

images155 راز افزایش طول عمر کشف شد

هموطن : تحقیقات نشان داده مصرف غذای کمتر پیری و فساد سلول‌های بدن را به تاخیر انداخته و در نتیجه موجب افزایش طول عمر می‌شود.

محققان دانشگاه تگزاس در بررسی های خود دریافتند که این غذای کمتر مربوط به تقلیل یا افزایش یکی از مواد غذایی برای مثال پروتئین یا چربی نیست بلکه به طور کلی کاهش غذا موجب کاهش فشار به دستگاههای مختلف شده و طول عمر سلولها و بدن را افزایش می دهد. بنابر همین گزارش دانشمندان این بررسی را بر روی موش‌ها نیز انجام داده و نتایج موفقیت آمیزی بدست آوردند. آنها موش‌ها را به سه گروه تقسیم کردند و به گروه اول تا جایی که می خواستند و احساس می شد کافی است غذا دادند. مقدار غذای گروه دوم تا ۶۰ درصد کاهش یافت و در مورد گروه سوم مانند گروه اول غذای زیاد دادند اما میزان پروتئین آنها را تا نصف کاهش دادند.
نتیجه اینکه پس از مدت ۸۱ روز از گروه اول فقط ۱۳ درصد زنده ماندند. از گروه دوم که ۶۰ درصد کمتر خورده بودند ۹۷ درصد زنده ماندند و از گروه سوم تنها ۵۰ درصد زنده مانده بودند.
کارشناسان در این رابطه توصیه می کنند که غذای کمتر بخورید و اگر گرسنه هستید غذاهای طبیعی مانند میوه ها و سبزیجات بخورید که آب فراوان دارند تا سالم مانده و زیاد عمر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.