دوشنبه , ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

از بین بردن موهای زاید

چرا لیزر در درمان موهای زائد موثر است؟
روشهای قبلی در از بین بردن موهای زائد از جمله : تراشیدن – بند انداختن – موم و استفاده از کرمهای موبر یک اثر موقتی دارند و با گذشت زمان دوباره موها رشد میکنند. تا بحال روشی که موها را بطور دائم از بین میبرد الکترولیز بود که نیاز به مهارت زیاد فرد الکترولیز کننده دارد و معمولاْ همراه با درد شدید و زمان طولانی است.

با روش لیزر از یک نور با یک طول موج مشخصی که توسط ملانین داخل مو جذب میشود استفاده میگردد نور در محل هدف به انرژی تبدیل شده و فولیکول و پیاز مو را از بین میبرد بدون اینکه به پوست اطراف صدمه ای برساند – صدمه ای که معمولاْ توسط الکترولیز بوجود می آمد.م

چرا درمان با لیزر بی خطر است؟
در طول درمان با لیزر پوست توسط یک سیستم خنک کننده محافظت میشود. این نوع لیزر حاوی یک سرما ساز است که توسط اسپری به سطح پوست پاشیده میشود و سطح پوست خنک شده و ازصدمات حرارتی لیزر در امان میماند و بیمار نیز احساس ناراحتی کمتری دارد.م

چه کسی کاندید خوب برای درمان با لیزر است؟
چون انرژی نور توسط رنگدانه پوستی بنام ملانین جذب میشود افرادی که دارای موهای تیره و خشن و دارای پوستی روشن هستند بهترین انتخاب میباشند. افرادی که پوست تیره دارند چون ملانین پوستی در جذب انرژی نور لیزر با ملانین مو رقابت میکند در نتیجه انرزی رسیده به مو کمتر از حد معمول است و اثر لیزر نیز به مراتب کمتر است و در این افراد احتمال صدمه پوستی توسط لیزر بالا است . تا کنون افرادی پوست تیره داشتند جهت لیزر مورد توجه قرار نمیگرفتند ولی با این دستگاه لیزر با سیستم خنک کنندگی و پالس زمانی طولانی جهت خنک شدن پوست این امکان بوجود آمده که این افراد نیز از درمان با لیزر سود ببرند.م

افراد با پوست و موی روشن ( قهوای – سفید و قرمز ) چون ملانین در مو وجود ندارد یا اندک است هیچ کاندید مناسبی جهت درمان با لیزر نیستند . در این افراد بهتر است با الکترولیز موها را از بین برد و در افرادی که دارای مقداری ملانین در مو هستند با یک روش مخلوط ( لیزر و الکترولیز ) میتوان استفاده کرد.

چون باید مو در فولیکول مو قرار گیرد تا درمان با موفقیت صورت گیرد حداقل زمان مورد نیاز بعد از موم انداختن و بند انداختن یک ماه است و بین درمانهای لیزر نباید از موم و بند استفاده کرد و در فواصل لیزر باید از تراشیدن و یا قیچی کردن استفاده کرد . در موقع لیزر نباید موها بلند باشند و باید قبل از لیزر آنها را تراشید .

آیا لیزر در درمان موهای زائد عوارض جانبی ندارد؟
در افرادی که حساس هستند بهتر است قبل از لیزر از کرم بی حس کننده موضعی استفاده کرد. در موقع درمان با لیزر سوزش مختصری دیده میشود که با گذاشتن یخ از بین میرود. بعد از لیزر مختصری قرمزی و تورم دیده میشود که در عرض چند ساعت از بین میرود. گاهگاهی تشکیل کراست و تغییرات پیگمانه بطور موقتی دیده میشود که در طی یک هفته تا یک ماه از بین میرود . ندرتاْ تاول و عفونت و اسکار بوجود می‌آید که نتیجه بکار گیری از انرژی بالا است . افراد با پوست تیره شانس بیشتری در ایجاد عوارض جانبی دارند. در این افراد بهتر است اول تست انجام گیرد.

کدام قسمت از بدن میتواند مورد لیزر قرار گیرد؟
تمام موهای بدن خانمها و آقایان را میتوان با لیزر از بین برد که شامل موهای : پشت – ساق پا – زیر بغل – کشاله ران و ناحیه تناسلی – ساعد دست – بینی – گوش و صورت میباشد. موهای صورت – زیر بغل و کشاله ران در عرض ده دقیقه و موهای پشت – ساق پا و نواحی وسیع در عرض یک ساعت کاملاْ از بین میروند. حدود سه تا شش درمان با فواصل شش تا هشت هفته برای از بین رفتن کامل موهای هر ناحیه نیاز است . تعداد درمانها به مقدار فعال بودن فولیکولها مو و دیگر عوامل بستگی دارد و در افراد مختلف متفاوت است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.