دوشنبه , ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

سخائیل ملک

رسـول خـدا (صـلى الله عـلیـه وآله ) مـى فـرمـایـد: خـداى مـتـعـال را فرشته اى است به نام سخائیل که وقت هر نمازى براى نماز گزاران از خـداونـد رب العـالمین برات دریافت مى کند.
صبح که مومنان برخیزند وضو سازند و نـماز فجر گزارند، براتى از کنیزهایم ! شما را در پناه خود دارن و در حفظ خود و زیر سـایـه خـود گـرفـتـم ، بـه عـزت و جـلالم قـسـم ، کـه شما را به خود وانگذارم تا ظهر گناهان شما آمرزیده است .
و چون ظهر برخیزند و وضو و نماز به جا آورند برات دومى از خـدا بـراى آنـهـا بـگـیـرد که نوشته : منم خداى توانا، بندگان و کنیزهایم ! سیئات و گناهان شما را به حسنات مبدل کردم و گناهان شما را آمرزیدم و شما را آمرزیدم و شما را به رضاى خود در دارالجلال وارد کردم .
وقت عصر، که به وضو و نماز برخیزند برات سـومـى از خـدا بـراى آنـهـا بـگـیـرد کـه نـوشـتـه : مـنـم خـداى جـلیـل – جـل ذکـرى و عـظـم سـلطـانى – بندگان و کنیزهایم ! تن هاى شما را بر آتش حرام کـردم .
وقـت نـمـاز مـغـرب کـه نـمـاز بـخـوانـنـد از خـداى – عـزوجـل – بـرات چـهـار مـى بـگـیـرد کـه در آن نـوشـتـه : مـنـم خـداى جـبـار کـبـیـر مـتـعـال ، بنده و کنیزهایم ! فرشتگانم رضایتمند از طرف شما بالا آمدند و بر من حق است کـه شـمـا را خـشـنود کنم و روز قیامت آرزوى شما را بر آورم.
و چون وقت عشا، وضو و نماز به جا آورند، برات پنجمى از خداى عزوجل براى آنها بگیرد که در آن نوشته است : به راستى منم خدایى که جز من معبودى نیست ، و پرورگارى جز من نباشد. بنده ها و کنیزهایم ! خانه هاى خود را تطهیر کردید و به خانه من در آمدید، و در ذکر من اندر شدید، و حق مرا شناختید و فرایضم را ادا کردید.
اى سـخـائیـل ، تـو و فـرشـتـگـان دیـگـرم را گـواه مـى گـیـرم کـه مـن از آنـها راضى ام . سخائیل هر شب پس از نماز عشا سه بار جاز کشد که اى فرشتگان خدا! به راستى خداى – تـبـارک و تـعـالى – نـمـاز گـزاران یـگـانه پرست را آمرزید و براى ادامه آنها به این عـمل دعا کند، هر بنده و کنیز خدا (بندگان خدا) از روى خلوص که موفق به نماز شب شود بـراى خـداى – عـزوجـل – و بـرا خـدا وضـوى کـامـل گـیـرد و بـه نـیـت درسـت و دل سـللم و تـم خـاشـع و چـشـم گـریـان نـمـاز گـزارد، خـداى مـتـعال پشت سرش نه صف فرشته نهد که شماره هر صف را جز خدا نداند یک سر هر صف مـشـرق و دیـگـرى مـغـرب بـاشـد و چـون فارغ شود به شماره آنها درجه برایش نوشته شود(۲۵۱) .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.