یکشنبه , ۲۵ مهر ۱۴۰۰

ورزشهای مقدماتی قبل از تمرین شنا

مثل معروفی است که: شنا را در آب یاد می گیرند، ولی اگر قبلاً به اجرای تعدادی حرکات مقدماتی در آب بپردازیم، به ما کمک خواهد کرد، که شنا را بهتر و زودتر یاد بگیریم. پس شما که علاقمند آموختن شنا هستید، لطفاً این حرکات را به طور مرتب در خانه، تا آنجا که مقدور است، انجام دهید، تا آمادگی برای آغاز تمرین شنا داشته باشید.

الف: روی زمین به پشت دراز بکشید. بازوها را به حالت آزاد نگه دارید، و پشت دستها را به زمین بگذارید. زانوها را به طرفین خم کنید، پاشنه ها را به بچسبانید، و با رانها و ساقهایتان در روی زمین تشکیل لوزی بدهید، و سپس پاها را به موازات هم قرار دهید، و این کار را روزانه چند بار انجام دهید.

ب: کنار دیوار قرار گرفته، و یک دست خود را به دیوار تکیه دهید، و یک زانویتان را به خارج خم کنید، و پا را بلند کرده، و پاشنه ی پا را به زانوی دیگر بچسبانید. سپس همان پا را باز کرده، و از پای دیگر فاصله بگیرید. وقتی با یک پا این تمرین را چند بار تکرار کردید، بار دیگر نیز به همین نحو عمل کنید.

ج: باز هم کنار دیوار بایستید (با فاصله بیشتر از قبل)، و یک دست را به دیوار تکیه دهید، و سپس دو زانو را به طرفین خم کنید، و تا آنجا که ممکن است، از هم جدا کنید، و تقریباً حالت نشستن بگیرید. سپس بلند شوید، و این کار را از سر بگیرید.

د: روی صندلی بنشینید و بازوهایتان را پشت دسته قرار داده و نشیمن صندلی را بگیرید. آنگاه ابتدا پاها را به هم چسبانده و زانوها را تا آنجا که مقدور است، به طرفین خم کنید. سپس به حالت معمولی در آورده، و بعد تا حد مقدور دو پا را از هم جدا کرده، سپس به هم چسبانید، و ساقها و رانها را در امتداد یکدیگر به طور کشیده نگه دارید. سپس عضلات را شل کرده و آماده ی شروع مجدد حرکات شوید.

ه: مستقیم می ایستد، دستها را باز کرده، و بازوها را در امتداد هم قرار می دهید. سپس آرنجها را خم کرده و کف دستها را روی سینه به هم می چسبانید. بعد دو دست را، تا آنجا که ممکن است، بلند کرده و در بالای سر به هم می چسبانید، و مدتی در همین وضع مانده، و آماده ی شروع مجدد همین حرکات می شوید، در این حرکات را تا آنجا که می توانید انجام دهید.

و: بالاخره پس از انجام این حرکات ساده و ورزیدگی در آنها تمرینهای تقریباً پیچیده ی زیر را نیز اجرا می کنید:

به حالت مستقیم می ایستد، بازوها را بالا می برید، و کف دستها را در بالای سر به هم می چسبانید، و سپس باز کرده، و هر دو بازو را به طور افقی در امتداد هم نگه می دارید، و شروع به تنفس می کنید و ضمن دم فرو بردن زانوها را به طرفین خم کرده، و روی انگشتان پاها تقریباً می نشیند، در حالی که کف دستها را روی سینه به هم می چسبانید. حال یک مرتبه به بالا می جهید، و پاها را تا حد ممکن از هم با می کنید، و دستها را در بالای سر به هم می چسبانید، و بازدم را شروع می کنید، و ضمن خارج کردن هوا از ششها به وضعیت اول در می آیید، و حرکات را از نو تکرار می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.