سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱

شنای قورباغه

معمولی ترین شناست که معمولاً بچه های نواحی مجاور دریا، بدون اینکه کسی به آنها بیاموزد، یاد می گیرند، اما مسلماً اگر این شنا با متد صحیح آموخته نشود، اولا لطف و زیبایی ایده آل و مطلوب را نخواهد داشت، ثانیاً با صرف انرژی زیاد نتیجه کمتری عاید شنا گر خواهد شد. روش صحیح آموختن شنای قورباغه به این ترتیب است که:

در قسمت های کم عمق استخر یا در دریا پاها را در کف قرار داده، و بدن را به جلو خم کنید. ضمن اینکه نفس می کشید، بازوها را در امتداد بدن به جلو دراز کنید، سپس در حالی که نفس را حبس کرده اید دستها را از ناحیه مچ خم کرده، و ساعدها و بازوها را در مسیر یک بیضی حرکت داده، و آن را از جلو به زیر بیاورید، و سپس به حالت شروع بر گردید،

فراموش نکیند، که در تمرینهای شنا، اولاً انگشتها را هرگز با هم فاصله دار نگاه دارید، زیرل آب از بین آنها رد شده، و مانع جا به جا شدن کامل می شود. ثانیاً وقتی با بازوهایتان آب را عقب می زنید، بایستی هر قدر ممکن است آنها را در امتداد هم نگه دارید. ثانیاً مطلب مهخمی که حتی خیلی از شنا گران با سایقه هم کمتر رعایت می کنند، وضعیت پاهاست، که هرگز پاها در امتداد ساقها قرار گیرند. بلکهخ بایستی با ساق تشکیل زاویه ای قائم بدهند ( بدون اینکه پاها را حرکت دهید.)

حال نوبت به حرکت پاها می رسد: هنگامی که دستها را به جلو می آورید، ضمن بازوم زانوها را نیز خم کرده، و ساقها را به طرف رانها می آورید، محکم پا می زنید، در این حالت بدن به طور مستقیم بوده، و روی آب سر می خورد، و تقریباً مدت ۳ ثانیه به جلو می رود.

اما مسافتی که بدن در این مدت کوتاه طی می کند، بستگی به میزان انرژی مصرفی، و شدید بودن حرکات دست و پا است. یادآوری می کنیم که در این شنا باید همیشه به جلو حمله کنید.

مهم ترین مطلب در شنای قورباغه، هم آهنگی دست و پا است، که با تمرین کافی می توان به آن موفق شد.

توصیه می کنیم که قبل از شروع به شنای قورباغه، حرکات فوق را در خشکی نیز باید به طور ایستاده، و چند بار در روز انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.