پنجشنبه , ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

اولین قدمها در آب

حال که شما آمادگی لازم برای آموزش شنا دارید، یک تخته ی تقریباً ضخیم و یک کمربند شنا تهیه کیند. و اولین قدمها را در آب بردارید. و در ساعتی از روز که دریا خلوت است، شروع به تمرین شنا کنید: کمربند شنا را ببندید، و تخته را با دو دست بگیرید، و آرام در آب پیش بروید، تا آنجا که ارتفاع آب از نصف طول شما بیشتر نباشد، و آن وقت از پیشروی به طرف دریا صرفنظر کرده، و تنها به موازات پلاژ حرکت کنید. حال متوقف کرده، زانوها را خم کنید، و آنها را به موازات سطح آب نگه دارید، و بالا تنه خود را مستقیم حفظ کنید. در این وضعیت شانه های شما با آب هم سطح خواهند بود.

حال بازوها را در سطح آب به جلو دراز کرده، و حالت حمله به خود بگیرد، و جلو بپرید، و در ضمن سر خود را در آب فرو ببیرید، و چشمانتان را کاملاً باز نگه دارید، و تا حد مقدور پیش بروید.

توصیه می کنیم، که هرگز سنگینی خود را روی تخته نیندازید در مورد گرفتن تخته می توانید آن را به طور طولی یا عرضی با دو دست نگه دارید.

در جلسه ی بعدی نیز همین ترتیب در توی آب چنباخته بزیند.

و ساقها را با فشار تمام به عقب بزنید و خود را به جلو بیندازید. در سومین جلسه هنگام شروع به شنا تخته را کمی به آب فشار دهید، تا بدن شما روی آب قرار گیرد، و در این موقع پاها را زیر شکم جمع کرده، در توی آب با فشار زیاد عقب بزنید، تا عکس العمل آن شما را به جلو برد، و مرتباً به این تمرین ادامه دهید.

اگر شما در استخر تمرین می کنید، در مراحل بعدی می توانید با دستتان از لبه ی استخر بگیرید و ازدوستان خواهش کنید، که به نگه داری شما در روی آب کمک کنند و حرکات پا را در این وضعیت تمرین کیند:

همین طور اگر دو نفر در تعلیم شنا به شما کمک کنند، نتیجه عالی خواهد بود. به این ترتیب که یکی شما را روی آب نگه دارد، و دیگری ازدست شما بگیرد و جلو بکشد، و شما حرکات پا را را تمرین کنید. این روش در یادگیری شنا بسیار مفید و نتیجه بخش است.

همچنین اگر کنار استخر قرار گرفته، و پاهایتان را به دیوار استخر بزنید، و به جلو بروید، متوجه خواهید شد که عکس العمل این کار شما را چندین متر پیش خواهد بود. ام بایستی در این پیشروی ضمناً به کمک حرکت دستها و پاها آب را تا حد ممکن عقب زده، و به جلو رفتن کمک کنید. پس از اجرای تمرینات فوق، این بار بایستی کمربند شنا را باز کیند، و بدون کمک گرفتن از آن به تمرینهای جدید بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.