پنجشنبه , ۷ مهر ۱۴۰۱

چگونه موی خود را مرتب و به آن فرم دهیم ؟

این روزها در ژورنالها آرایشی مدلهای درهم و شلوغ مو بسیار به چشم می خورد . این مدل در هر سنی طرفداران خاص خود را دارد . موهای شما چه کوتاه باشد چه بلند به ترتیب زیر فرم و استیل درهم و شلوغ به خود می گیرد و به چهره ی شما نوعی زیبایی طبیعی و شادابی می بخشد. در ضمن چهره را جوان تر نیز نشان می دهد.

1131 چگونه موی خود را مرتب و به آن فرم دهیم ؟
۱- استفاده از موسهای فرم دهنده
موس از آن جهت بکار برده می شود زیرا رطوب کافی را به موها می رساند و ساقه های مو را بدون آنکه چرب کند ، به اندازه ی دلخواه مرطوب و نم دار می کند و فرم دادن به مو را نیز آسان تر و با دوام تر. از کف دست می توان به عنوان مقیاسی برای مقدار مورد نیاز موس استفاده کرد . با کمک هر دو دست موس را بر روی طول ساقه های مو به آرامی بمالید . با بکار بردن موس به نتیجه ی رضایت بخش تری دست خواهید یافت.

270 چگونه موی خود را مرتب و به آن فرم دهیم ؟
۲- از وسط سر فرق باز کنید.
در جلوی یک آینه بایستید و با یک شانه ی دم باریک از وسط بینی فرق سر را تعیین کرده و این خط را تا ناحیه ی تاج سر ادامه دهید بطوری که کل موهای جلوی سر تان به دو قسمت مساوی تقسیم شود . فرق وسط چهره را کوچکتر ، صورتهای گرد را کشیده تر و لاغرتر نشان می دهد .

355 چگونه موی خود را مرتب و به آن فرم دهیم ؟
۳- با کمک انگشتان دست و حرارت سشوار موهای پشت سرتان را خشک کنید.
انگشتان دست را در لابلای موهای پشت سرتان به آرامی حرکت دهید و اجازه بدهید که گرمای سشوار از لابلای انگشتان و موهایتان عبور کند.

446 چگونه موی خود را مرتب و به آن فرم دهیم ؟
۴- موهای پشت سرتان را با استفاده از کرم فرم دهنده بصورت درهم و شلوغ فرم دهید.
مقداری از کرم فرم دهنده را بر روی کف دستان خود بمالید و سپس بطور ناهموار و نامرتب بر موهای پشت سر بمالید. برای اینکه حالت درهمی و شلوغی مو بهتر ایجاد شود دستهای خود را به حالت دایره وار در لابلای موهای سر حرکت دهید.

546 چگونه موی خود را مرتب و به آن فرم دهیم ؟
۵- در نیمه ی چپ فرق سر ، موهای چتری و جلوی صورت را با استفاده از کرم مو فرم دهید.
نحوه ی فرم دادن موهای جلوی سر در شکل نشان داده شده است . ابتدا مقدار کمی از کرم را به نوک انگشتان خود بمالید . سپس به آرامی آن را در امتداد تکه های نازک انتخاب شده ی موی جلوی سر بمالید .تا آنجا که می توانید موها را با کمک انگشتان به سمت چپ حرکت دهید (به حالت جارو کردن ) .می توانید تکه های مو را به حالت زیگزاک نیز عقب و جلو کنید . مراقب باشید تا مقدار زیادی از مواد فرم دهنده بر روی موها مالیده نشود زیرا باعث چسبناکی و سنگین شدن موها می شود.

633 چگونه موی خود را مرتب و به آن فرم دهیم ؟
۶- در نیمه ی راست فرق سر ، موهای چتری و جلوی صورت را با استفاده از کرم مو فرم دهید.
نحوه ی فرم دادن موهای جلوی سر در شکل نشان داده شده است . ابتدا مقداری از کرم را به نوک انگشتان خود بمالید . سپس به آرامی آن را در امتداد تکه های نازک انتخاب شده ی موی جلوی سر بمالید تا آنجا که می توانید موها را با کمک انگشتان به سمت راست حرکت دهید (به حالت جارو کردن ) . می توانید تکه های مو را به حالت زیگزاک عقب و جلو کنید . مراقب باشید تا مقدار زیادی از مواد فرم دهنده بر روی موها مالیده نشود زیرا باعث چسبناکی و سنگین شدن موها می شود.

736 چگونه موی خود را مرتب و به آن فرم دهیم ؟
۷-در آخر هم با استفاده از کرم فرم دهنده دو طرف سر را به حالت شلوغ و درهم فرم دهید.
با استفاده از کرم فرم دهنده موهای دو طرف سر را با حرکت دایره وار نوک انگشتان دست ، ژولیده و درهم کنید. تا آنجا که می توانید و به هر اندازه که دلتان می خواهد موهایتان شلوغ تر و درهم تر به نظر برسد ، تکه های پائین موی سر را به طرف بیرون برانید . ( باز به حالت جارو مانند ) .

828 چگونه موی خود را مرتب و به آن فرم دهیم ؟
بدین ترتیب موهایی با استیل و فرمی زیبا خواهید داشت که چهره ی شما را جوانتر و شاداب تر نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.