سه شنبه , ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

محلول های شستشوی لنز های نرم

سالین: برای شستن و نگهداری لنز تماسی است به شرط اینکه از حرارت یا اشعه ماوراء‌بنفش برای ضدعفونی کردن لنز تماسی استفاده نمایید.

هیدروژن پر‌اکسید: برای پاک کردن،‌ ضدعفونی کردن و شستن و نگهداری لنز استفاده می‌شود. با این محصول لنز را در سبد خاصی قرار داده و آن را می‌شویید سپس سبد را در ظرف مخصوص قرار داده و آن را از محلول پر می‌کنید تا لنز تمیز شود.

محلول‌های هیدروژن پر‌اکسید حتماً باید خنثی کننده داشته باشد که یا در خود محلول وجود دارد یا به‌طور جداگانه قرص خنثی‌کننده باید استفاده شود تا هیدروژن پر‌اکسید تبدیل به آب شود و واکنش‌های حساسیتی ایجاد نکند. بعد از در آوردن لنز از محلول هیدروژن پر‌اکسید، لنزتان را با محلول دیگری بشویید و داخل چشم بگذارید.

وسائل پاک‌کننده و ضدعفونی‌کننده: وسایل پاک‌کننده از امواج اولتراسوند و وسائل ضدعفونی‌کننده از امواج ماوراء‌بنفش یا حرارت استفاده می‌کنند. ابتدا لنز را شسته و سپس در این وسائل قرار دهید و با محلول پر کنید و آن را روشن کنید تا لنز شما پاک و ضدعفونی شود.

پاک‌کننده آنزیمی: برای شستن پروتئین‌ها از لنز استفاده می‌شوند. معمولاً هفته‌ای یک‌بار از این آنزیم استفاده می‌شود لنز باید معمولا ۵۱ دقیقه در این محلول بماند و بعد با محلول دیگری ضدعفونی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.