پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱

خود آرایی و مانیکور

آرایش صورت
خانم ها هیچ می دانید که شما هم می توانید بدون رجوع به آرایشگاه به تنهایی آرایش خود را انجام دهید .

یکی از مهمترین عوامل شخصیت و محبو بیت یک زن د قت در آرایش است.

اساس آرایش دو چیز است:
۱_کرم پودر :رنگی را که انتخاب می کنید باید به رنگ پوست شما بیاید و باید گونه ها را کمی تیره تر از دیگر قسمت های صورت خود بکنید، اما مواظب باشید که رنگ آن از حد معمول پر رنگ تر نشود .

۲_ماتیک(رژ)

مراحل یک آرایش خوب
۱_شستن صورت با آب سرد و صابون .

۲_ بخور صورت با یکی از داروهای گیاهی روشن کننده .

۳_جمع کردن موها با روبان . استفاده از یک کرم مرطوب کننده برای پوست های خشک .همیشه کرم را رو به بالا به صورت خود بمالید و این مالش را با ضربه های آهسته سر انگشت انجام دهید .

۴_اگرهاله دور چشم شما تیره است از سایه های روشن استفاده کنید و اگر از کرم پودر استفاده می کنید برای ابروها ، پیشانی، بینی، چانه و گردن و گونه ها هم استفاده کنید و با یک ابر نرم این کار را انجام دهید.

۵_ با استفاده از کرم پودر به صورت خود شایه داده برای قسمت هایی که مایل هستید برجسته به نظر برسد از سایه های روشن استفاده کنید و یا برای این که بینی شما کوتاه تر به نظر بیاید روی بینی را سایه روشن و کناره های آن را از سایه های تیره استفاده کنید و اگر می خواهید زیر چشم ها سایه دار باشد از سایه های روشن استفاده کنید

۶_برای بر جستگی بینی وچانه از سایه های تیره تر استفاده نماید .

۷_ حال باید رژ گونه بزنید .آن را به صورت مثلث روی گونه می زنیم روی صورت مالش می دهیم و دست ها را رو به بالا بطرف خارج از صورت حرکت داده ، با اندکی کرم پودر مخلوط کنید و مالش دهید و گونه را خیلی آهسته با پنبه پاک کنید.

سایه پلک
اگر چشم های شما پف کرده است حتما از سایه های تیره استفاده کنید تا چشمان شما گود به نظر بیاید و سعی کنید از سایه های روشن کمتر استفاده کنید ولی اگر چشمان شما درشت و گود باشد می توانید از سایه های روشن استفاده کنید .

خط چشم
باید خط چشم را با دقت از ریشه ی موهای مژه کشید تا زیبایی طبیعی و خاصی به فرد بدهد . برای پلک های ژایین باید خط چشم از وسط پلک شروع شود . بهتر است خط چشم و سایه را بعد از پودر زدن انجام دهید.

ریمل
برای پر پشت شدن و بلند به نظر رسیدن مژه ها باید ریمل را در چند مرحله انجام داد . مرحله اول را که زدیم منتظر می مانیم تا خشک شود و مرحله ی بعدی را انجام می دهیم هر چه مراحل خشک شدن ما بیشتر باشد مژه ها بلند تر می شود. سعی کنید به حالت عمودی این کار را انجام داده تا مژه ها به هم نچسبد . باید آن را به وسیله فر مژه فر داد. حال نوبت رژ (ماتیک) است که به صورت شما حالت می دهد .

ماتیک رژ گونه
اگر صورت شما گرد و کوتاه باشد رژ گونه را زیاد کنید و برای صورت های دراز باید رژ گونه را از وسط گونه ها و گوش ها شروع کنید و بعد از این کار شما آماده پودر زدن هستید .

کرم پودر
برای خاتمه دادن به آرایش از کرم پودر باید استفاده کنید . رنگ کرم پودر باید از آرایش اولیه یا اساسی اندکی روشن تر باشد .

مرحله اول: پودر زنی باید با یک ابر بزرگ آغشته به پودر انجام شود ابتدا یک لایه نازک به صورت بزنید اما سعی نکنید آن را در این مرحله روی پوست صاف کنید همین اندازه که به صورت بزنید کافی می باشد .

لب ها ، پلکها و گردن خود را کاملا پودر بزنید حال باید با ابر یا پنبه آن را روی پوست فشار دهید برای پایان کار پنبه را روی صورت گذاشته ، آن را بپیچانید بعد از آن ، پودری را که داخل پوست نفوذ نکرده، با یک برس از صورت خود پاک کنید و پودر روی ابرو و اطراف موها را با برس پاک کنید .

حال ،ابر کرم پودر را با آب سرد کمی مرطوب کرده ، با آن پودر را به پوست خود بمالید تا خوب روی پوست شما بنشیند.

توجه:

ابرو و اصلاح صورت:قبل از شروع به آرایش حتما صورت خود را اصلاح و ابرو های خود را بگیرید اگر صورت شما به این کار حساس است و جوش می زند باید اصلاح را روز قبل از آرایش انجام دهید . برای این که در موقع کندن درد کم تری داشته باشد صورت را با کرم موبر آغشته کنید تا آسان تر موها گرفته شود.

ابروها
مداد ابرو باید رنگ موهای شما باشد اگر موهای شما بلوند است از مداد ابروی قهوه ای روشن استفاده کنید برای موهای خرمایی مداد قهوه ای و یا سبز سیر استفاده کنید . برای موهای سیاه از قهوه ای سیر باید استفاده کرد.

سایه چشم
از گوشه ی چشم سایه را بزنید و رنگ را رو به بالا و بیرون بکشید . رنگ را در جهت ابرو ها از تیره به کم رنگ بکشید . این کار را با استفاده از یک ابر انجام دهید . ابرو ها و پلک هارا با پودر پو شانده ، در دقیقه صبر کنید و بعد اضافه ی آن را با برس پاک نمایید.

لب ها
ماتیک لب ها را باید همرنگ آرایش خود استفاده کنید . برای روزها می توان از رنگ های تیره و ملایم استفاده کرد ولی برای شب ها از رنگ تند به اضافه پرده نازکی از رنگ سفید بر روی لب بالا استفاده کنید . اگر می خواهید لب شما گوشت آلود به نظر برسد و یا یک لب گوشت آلود جلوه کند ، باید از قسمت وسط لب را سایه ی پرتغالی کمرنگ بزنید . بعد از زدن ماتیک یا رژ یک دستمال کاغذی را خیلی آهسته ما بین لب گذاشته و لب را خیلی آهسته فشار دهید .

مانیکور دست و پا

دستها
اگر دست شما لاک دارد آن را پاک کنید و با استفاده از یک سوهان ناخن ، ناخن ها را مرتب کرده ، شروع به لاک زدن بکنید . دقت کنید رنگ لاک با بلاس شما متناسب باشد . بعد از آن به دست ها کرم پودر زده ، با استفاده از یک ابر مرطوب آن را جذب پوست کنید .

پاها
پاهای شما در زیبایی شما اهمیت زیادی دارد . ابتدا موهای پا را با استفاده از تیغ ( باید تیغ را رو به بالا گرفت و تراشید ) و یا با کرم های مو بر از بین برد . پا را با آب سرد و صابون شسته ، ناخن ها را به صورت افقی بگیرید که به صورت دایره وار در آید زیرا زمان رشد در پوست پا فرو نمی رود و گوشت را پاره می کند. بعد پا ها را لاک بزنید . لاک را باید دو بار زد اولی را باید آستر به حساب آوری ، و بار دوم ، لاک اصلی شماست . اگر روی پای خود خال دارید آن ها را با رژ و سایه کم رنگ کنید . اگر می خواهید که پاهای شما لاغرب به نظر بیاید اطراف آن ها را سایه تیره بزنید و مواظب باشید ما بین سایه ها خط نیفتد . آخرین مرحله زدن پودر تالک به پا ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.