پنجشنبه , ۱۷ آذر ۱۴۰۱

خلاصی از شر موهای زائد

چه بخواهیم چه نخواهیم موها همچنان رشد خواهند کرد : البته اگر روی سرمان باشد بسیار هم خوشحال می شویم : اما اگر در نواحی دیگر مثل بالای لب ، چانه ، گونه ، پشت ، پاها ، انگشتان دست یا پا باشد اصلا خوشحال نمی شویم که هیچ ، بلکه کلافه هم می شویم . به هر حال راههای مختلفی برای نجات ا ز دست موهای زائد وجود دارد که بهتر است با آنها آشنا شوید . البته هیچکدام از آنها ۱۰۰ در صد دایمی عمل نمی کنند

رشد موهای زاید علل مختلفی دارد ممکن است به دلایل ژنتیکی باشد یا بر اثر مصرف داروهای خاصی مثل هورمونها یا استروئید ها با شد. گاهی نا هنجاریهای پزشکی مثل بالا بودن هورمون مردانه آندروژن یا وجود تخمدانهای پلی کیستیک باعث بروز این اتفاق می شود . به هر حال رفع علت در موارد بیمار گونه راه حل اصلی خلاصی از شر موهای زاید است که باید به و سیله پزشک متخصص در مان شود ، اما راه حل های مختلفی برای برداشتن این موها وجود داردکه می توان ازآنها استفاده کرد .

تراشیدن :

میزان رشد موها تعیین می کند که چند بار در هفته باید آنها را تاشید . این روش بهترین راه برای خلاصی از شر موهای پا ، دست یا صورت است .

کندن موها :

این روش جزو درد ناک ترین روشها است ، اما اگر تعداد موهای زاید اندک است جزو بهترین رو شهای حذف موی زاید است : مثلا استفاده از مو چین برای کندن موهایی که تک و توک در صورت وجود دارند یا برای کندن موهای ابروکه روش متداولی است . توجه داشته باشید که برای نواحی بزرگ و پر مو نباید از این روش استفاده کرد ، چرا که باعث رشد مو در محل یا حتی ایجاد زخم در ناحیه می شود .

دپیلاسیون( موبر ) :

درباره نوع کرم موبری که تهیه می کنید بسیار محتاط بایشد همه این کرمه مثل هم نیستند : به عنوان مثال کرم موبری که برای برطرف کردن موهای نواحی تنا سلی به کار می رود برای صورت قابل استفاده نیست . این مواد شیمییایی ساقه مو را حل می کنند وباعث می شوند رشد موهای بعدی با تاخیر صورت گیرد . ممکن است این مواد باعث ربوز سوختگیهای سطحی شوند . اگر شما سابقه واکنش آلرژیک دارید ، قبل از استفاده از این کرمهای مو بر با پزشک متخصص پوست ، مشورت کنید .

موم گرم:

این کار را می توانید یا در منزل به و سیله یک فرد حرفه ای درسا لن های زیبایی انجام دهید . موم گرم ممکن است به طور کلی موها را از میان نبردو بعضی ا ز آنها را تنها ا ز ساقه قطع کند . یکی از عوارض این روش ، بروز عفونت است که باید به آن توجه کرد تا محل مورد نظرقبل از انجام کار خوب تمیز شده باشد

بردا شت مو با لیزر :

این روش یکی از طو لانی ترین رو شها ا ست که به ۳ تا ۴ جلسه درمان ( یا حتی بیشتر ) نیاز دارد : البته این رو یه برای همگان مناسب نیست ، بلکه موهای موردنظر باید تیره باشند . در این روش از پرتو لیزر برای حذف با لب مو استفاده می شود . این روش گران قیمت و گاهی درد ناک است . این روش را تنها پزشکان مجرب و آموزش دیده می توانند انجام دهند و برای گرفتن نتیجه مورد نظر باید کمی صبر و حوصله به خرج دهید .

الکترولیز :‌

الکترولیز روش حذف موهای زاید است که خود فرد نمی تواند آن را انجام دهد و باید به وسیله فرد دوره دیده صورت گیرد : اما برای حذف موهای صورت گیرد : اما برای حذف موهای صورت وبدن ( هر دو ) قابل استفاده است . در این روش ، مرکز رشد مو به وسیله فرکانس رادیویی با موج کوتاه تخریب می شود به صورتی که یک وسیله بسیار نازک وارد فولیکول مو شده و مرکز رشد مو را از میان می برد و بعد با ا ستفاده ا ز مو چین و بدون ایجاد درد برداشته می شود . طول انجام کار بین ۱۵ دقیقه تا یک ساعت متغیر است .
با تشکر از: دکتر احمدنیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.