جمعه , ۱۱ آذر ۱۴۰۱

آرایش بطور کلی

خانم هیچ می دانید که شما هم قادر هستید بدون رجوع به آرایشگاه, به تنهایی آرایش خود را انجام دهید؟

یکی از مهمترین عوامل شخصیت و محبوبیت یک زن دقت در ارایش است و ما در اینجا سعی می کنیم رموز این هنر ظریف را به طور کامل شرح دهیم و طرق ماتیک زدن, مانیکور,آرایش مو, سایه دادن به چشمها و ملیدن کرم و غیره را تشریح کنیم.

76890 آرایش بطور کلی

اساس توالت

کرم پودر و روژ مهمترین عوامل آرایشی محسوب می شوند, در مورد کرم پودر, رنگی را انتخاب کنید که به صورت شما بیاید. گونه های خود را سرخ تر از سایر قسمت ها بزنید ولی همواره مواظب باشید که رنگ تندتر از حد عادی و معمول نباشد و دیگر اینکه سایه های آن عادی باشند.

1 _ قبل از همه روبانی به موهای خود ببندید و موهایتان را عقب بزنید تا در صورتتان ولو نشوند. آنگاه صورت را با صابون و آب سرد بشوئید و با پنبه خشک کنید.

2 _ اگر پوست شما خشک باشد, از کرم های نرم کننده استفاده کرده و کرم را به آرامی بر پوست بمالید.

3 _ همیشه کرم را رو به بالا بمالید و این مالش را با ضربه های سر انگشت انجام دهید. در مورد قسمت های چربی تر صورت, از کرم های خشک تر استفاده کنید.

4 _ در صورت لزوم برای صاف کردن و روشن تر نمودن هاله های زیر چشم, از روژ کمرنگ استفاده کنید. اگر از کرم پودر, استفاده می کنید. پیشانی, بینی, چانه, گردن و گونه هایتان را از آن بمالید.

5 _ در مورد کرم پودر, از یک ابر نرم استفاده نمایید.

6 _ پس از آنکه تمام صورت را مالش دادید. فراموش نکنید که زیر چانه را هم مالش دهید.

7 _ با سایه دادن کرم پودر, صورت خود را حالت بخشید. برای قسمتهایی که مایل هستید برجسته به نظر برسند, از سایه های روشن استفاده کنید و یا برای آنکه بینی کوتاه و زیر چشمها سایه دار باشد, همین سایه ها را به کار برید.

8 _ برای برجستگی بینی یا چانه, از سایه های تاریک تر استفاده نمایید.

9 _ حال باید روژ بمالید. روژ کرم مانند و یا مایع را به صورت ذراتی در شکلی مثلث مانند به گونه ای بمالید.

10 _ روی صورت را مالش بدهید. دست ها را رو به بالا و به طرف خارج از صورت حرکت داده و با اندکی کرم پودر مخلوط کنید.

11 _ حال گونه را با پنبه پاک کنید.

12 _ رنگ روژ را با مالیدن کمی روی دست یا پوست دست خود تطبیق دهید. روژ نیز به چهره شما حالات مختلف می بخشد, اگر صورتتان گرد و کوتاه باشد, روژ گونه ها را زیاد کنید. برای صورت های دراز, روژ را از وسط گونه ها رو به گوشها بمالید. پس از این کار آماده برای پودر زدن هستید.

4958654 آرایش بطور کلی

پودر زدن
حال برای خاتمه بخشیدن به آرایش از پودر استفاده کرده و پرده نازکی از پودر به صورت بزنید. رنگ پودر باید اندکی روشن تر از آرایش اولیه یا اساسی باشد. اگر پودر سبز و یا آبی باشد, بهتر است. در مورد پودر زدن باید دقت زیادی بخرج دهید و از دستورات ذیل استفاده بنمائید:

1 _ یک پنبه مخصوص پودر مالی بزرگ را برداشته و در جعبه پودر بزنید و تا اندازه ای که می توانید آنرا به پودر آلوده کنید.

2 _ پنبه یا ابر را تکان دهید تا پودر اضافی بریزد, سپس آنرا بصورت خود بزنید اما مواظب باشید که به هیچوجه به صورت مالیده نشده و یا سعی در صاف کردن آن در این مرحله نکنید, همینقدر که آنرا به صورت بزنید, کفایت میدهد.

3 _ بار دیگر این کار را انجام دهید. لبها, ابروها, پلکها و گردن خود را کاملا پودر بزنید. اگر پودر احیانا بر موهایتان پاشیده شد, ناراحت نشوید. (برخی از توالت های چشم و لب قبل از پودر زدن صورت می گیرند که در صفحات بعدی در مورد آن صحبت خواهیم کرد) حال پودر را با اندکی پنبه به آرامی بداخل پوست فشار دهید.

4 _ برای این کار پنبه را روی صورت گذارده.بپیچید. حال پودر اضافی, یعنی پودری را که به داخل پوست نفوذ نکرده بوسیله برس مخصوص پودر پاک کنید.

5 _ پودر روی ابروها و اطراف موها را با برس نرمی بزدائید.

6 _ حال ابری را به آب سرد آغشته و بعد آبش را بگیرید تا خشک شده ولی اندکی مرطوب بماند و به وسیله آن پودر را بر صورت خود بمالید تا بچسبد.

7 _ حال ماتیک یا سایر لکه ها را نیز پاک کنید.

768 آرایش بطور کلی

ابروها

آرایش واقعی ابروها مکمل آرایش چشم است.

قبل از همه ببینید آیا لازم است ابروهایتان را حالت بخشید یا نه. بندرت زنانی پیدا می شوند که ابروهای کمانی داشته باشند. به هر حال اگر می خواهید زیر ابروهایتان را بگیرید, با بکار بردن دستورات بعدی می توانید این کار را بدون درد و ناراحتی انجام دهید.

1 _ شکل اولیه ابروها را بهیچوجه نباید تغییر دهید.فقط موهای زیادی را بر دارید. حتی اگر چشمهایتان بیش از حد بهم نزدیک باشند, می توانید آنها را با برداشتن موهای زائد وسط دو ابرو, پهن تر و دور تر از هم جلوه دهید, قبل از هر چیز اندکی کرم مخصوص بر موهای زائد بزنید این کرم موها را نرم می نماید و گرفتن آنها را آسان تر می کند.

2 _ حال زیر ابروها را کاملا پاک کنید.

3 _ به وسیله نیش مخصوص مشغول کندن موهای زائد بشوید. مهمترین نکته در گرفتن زیر ابرو اینست که موهای زائد را در پنس قرار داده و پنس را بپیچید و در جهت رشد مو بکشید.

4 _ همین عمل را در مورد ابروی دیگر نیز انجام دهید.

5 _ وقتی دو ابرو کاملا نظیر هم گرفته شدند, کرم مخصوص بمالید.

6 _ بگذارید کرم ده دقیقه باقی بماند.

68789 آرایش بطور کلی

چشمها

چشم مهمترین عامل زیبایی است. آرایش می تواند چشمها را گیراتر و زیباتر نماید. انتخاب رنگ مناسب مهمترین عامل این امر است. مداد ابرو باید با رنگ مو همرنگ باشد. برای بلوندها مداد ابروی قهوه ای روشن یا برای مو خرمائیها مداد قهوه ای و یا سبزه سیر است, قهوه ای سیر برای سیاه موها بسیار جالب است. رنگ های آرایش چشم را می توان ترکیب نمود. اما این نکات را رعایت نمایید. سایه باید بسیار تار باشد.فراموش نکنید که به کار بردن سایه برای روزها بسیار مناسب است.

حال شما پیش از آنکه آرایش چشمهایتان را شروع کنید, اساس آرایش را انجام داده اید. مدادهای سایه چشم درست مانند ماتیک می باشد و استفاده از آنها بسیار ساده است. چشمها را نیمه بسته کنید و سایه را بطور مساوی بزنید.

1 _ گوشه پلک ها را سایه بزنید و بعد رنگ را رو به بالا و بیرون بمالید.

2 _ بدین ترتیب رنگ در جهت ابروهایتان از تیره به کمرنگ سایه می اندازد. سپس با اسفناج بزرگی پودر بزنید.

3 _ ابروها و پلکها را هم با پودر بپوشانید. و دو دقیقه صبر کرده و بعد با برس پودر آنها را پاک کنید.

4 _ هر گونه پوشش پودر و یا آرد مانند را با برس کوچکی بزدائید.

5 _ اینک نوبت مداد ابرو است (مداد ابرو را مثل مداد عادی بتراشید) با ضربه های کوتاه و سبک رنگ بزنید.

6 _ رنگ باید در گوشه چشم زده شود.

7 _ با مالش دادن قسمت رنگ خورده بوسیله تکه ای پنبه, رنگ مداد را محو کنید. برای اوقات روز خطوط اطراف چشم را محو نمائید. برای خط چشم از رنگهائی استفاده کنید که مطابق سایه و یا مژه باشد. خط مایع و یا نوع مدادی آن را می توان مورد استفاده قرار داد پلکها را ببندید و پوست را بکشید و از گوشه چشم شروع کنید.

8 _ در مورد چشم های بسته, با کشیدن خط چشم از وسط پلک شروع کنید.

9 _ سپس خط قشنگی نزدیک به مژه ها بکشید.

10 _ در حدود 1/4 اینچ دورتر از گوشه پلک ادامه دهید.

11 _ حال نوبت مژه است. مژه ها را با فر مخصوص رو به بالا کنید.

این عمل را چند بار انجام دهید تا فر جالبی به وجود بیاید. حال سرمه یا رنگ را روی برس ظریفی بمالید.

12 _ پس از مالیدن سرمه یا رنگ بر برس, آنرا کاملا به داخل دندانه های برس داخل کنید.

13 _ برای انجام این عمل از دهانه لوله رنگ اسفاده نمائید. رنگ را بر مژه ها بزنید و این کار را با زدن رنگ به آرامی بر انتهای مژه ها شروع نمائید.

14 _ بهترین راه انجام کار اینست که آینه ای بدست گرفته و روبه پایین بگیرید.

15 _ بگذارید رنگ کاملا خشک شود سپس از برس خشک تمیزی استفاده نمائید تا مژه ها را از هم جدا کند.

16 _ مواظب باشید وقتی مژه ها خشک می شوند, بهم نچسبند.

17 _ حال مژه ها را اندکی فر کنید و مژه ها را از هم جدا سازید.

18 _ حال می توانید رنگ روشنی به چشمها ببخشید و این کار را با نقطه روشنی از ماتیک انجام دهید.

19 _ این کار را از گوشه داخلی چشم شروع کنید.

78790 آرایش بطور کلی

لبها

بعد از آرایش صورت نوبت لبها میرسد. رنگ ماتیک باید با رنگ صورت برابری نماید ولی برخی از لبها خود دورنگ بوده و احتیاجی به رنگ ندارند. برای این لبها باید از ماتیکهای ضورتی استفاده نمود.

1 _ پیش از آنکه اولین قدم را بردارید به خاطر بسپارید:

آرایش صورت خود را صاف کرده و سایه چشم را هم زده اید.

حال اولین قدم در راه ماتیک یک رنگ زیری است( برای مثال پرتغالی کمرنگ)

2 _ لوله ماتیک را مستقیم بدست گرفته و خطی طبیعی بر لبها بکشید. آنگاه با اسفنج روی آنرا پودر بزنید.

3 _ اگر اسفنج را نمالید, روژ پاک نخواهد شد! پس از دو دقیقه ماتیک خشک می شود. برس و ماتیک اضافی را بردارید. آنگاه بوسیله برس مخصوص, لب فوقانی خود را نیز آماده کنید.

4 _ در سایه نهایی از لبه باریک برس استفاده نموده و از وسط به اطراف بکشید و خطوط اطراف لب را ترسیم کنید.

5 _ این عمل را با حرکت دادن لوله ماتیک از گوشه ای به گوشه دیگر انجام دهید. برای آنکه تکانی وارد نیاید, انگشت کوچک خود را زیر چانه بگذارید پس از آنکه اطراف هر رو لب را خط کشیدید, وسط انها را پر کنید.

اینک از قسمت مسطح ماتیک استفاده نمائید و وسط خطوط را رنگ بزنید مجددا از وسط به اطراف ماتیک زده و مواظب باشید لبها را کاملا بپوشاند.

پس از رنگ زدن لب فوقانی, لب تحتانی را هم پر کنید.

6 _ مجددا با قسمت پهن مداد روی لبها را ماتیک بکشید. اینها سایه هائی هستند که خطا های باصره تولید می نمایند. برای شبها, رنگ تند باضافه پرده نازکی ماتیک سفید بر لب فوقانی.

برای آنکه یکی از لبها گوشتالوتر به نظر برسد, قسمت وسط آن لب را سایه پرتغالی کمرنگی بزنید.

7 _ در هر گوشه دهانتان زوائد ماتیک را به کمک دستمال کاغذی پاک کنید.

8 _ آنگاه دستمال را وسط دو لب قرار داده و لبها را بر آن فشار دهید, اما فقط یکبار و مواظب باشید که آنرا گاز نگیرید و یا روی لبها نمالید. آخرین مرحله افزودن یک پرده نازک و روشن می باشد که باید با نوک انگشتان مالیده شود.

6879 آرایش بطور کلی

مانیکور

دست ها نیز در توالت نقش موثری دارند. مانیکور مهمترین عامل زیبایی دستهاست که باید با وقت زیاد صورت گیرد. برای ارایش دست ها هفته ای دوبار وقت بگذارید.اگر مانیکور به دقت انجام گیرد, ناخنهای بسیار زیبایی خواهید داشت.

قبل از هر چیزی تمام وسائل مورد نیاز را حاضر کنید. برای آرایش دستها احتیاج به لاک پاک کن , پنبه, سوهان و کاسه آب, برس ناخن, حوله,مداد ناخن سفید کن, لاک و دستمال کاغذی دارید.

مانیکور خود را با پاک کردن لاک قبلی شروع کنید.

1 _ محلول لاک پاک کن را به پنبه زده و بوسیله آن ناخن هایتان را پاک نمائید.

2 _ سپس ناخنهایتان را با سوهان میزان کنید. مواظب باشید که سوهان عقب و جلو نرود. بلکه فقط باید در یک جهت حرکت نمائید و ناخن را تقریبا به شکل یک بیضی, از پائین به بالا سوهان کنید. گوشه های ناخن را بر ندارید و بگذارید اندکی از آن باقی بماند.

3 _ حال ناخن های خود را در آب صابون گرم خیس کنید.

4 _ برای پاک کردن ناخنها از برس استفاده نمائید. هیچوقت ناخنها را پس از حالت دادن به آنها خیس نکنید زیرا سوهان زدن ناخن ها در وقتی که خشک هستند آسان تر صورت می گیرد.

5 _ حال دستها را با حوله خشک کنید. پس از خشک کردن ناخنها, سر چوب نوک تیز مخصوص را پنبه پیچیده و کثافات زیر ناخن را پاک کنید.

6 _ اگر لکه هایی روی ناخن باقی مانده باشند, پنبه را به محلول پاک کن آغشته و ناخنها را پاک نمائید.

حال مهمترین قسمت فرا می رسد. سر چوب پاک کن را پنبه پیچیده و به محلول پاک کن آلوده کنید و بر ناخنهای یکی از دستها بمالید آنگاه ورقه نازک را به آرامی از روی ناخنها پس بزنید.

7 _ دوباره دستها را بشوئید و خشک کنید.

8 _ حال ناخنها را لاک نزنید. نوک مداد مخصوص را اندکی پهن کرده و بعد مرطوب نمائید و به ناخنها بمالید.

9 _ لاک چه بی رنگ باشد چه رنگی, مهم نیست بلکه باید آستر اولیه را مورد توجه قرار داد. این آستر چند روز به مانیکور ناخن ها دوام می بخشد و به خود لاک نیز جلوه خواصی می دهد.

اول دست راست. دست را باز کرده و انگشتها را از هم جدا نمائید. بگذارید آستر اولیه لاک کاملا خشک شود آنگاه لاک اصلی را بزنید. برس را داخل شیشه کرده و در حین بیرون کشیدن. آنرا بر دهانه شیشه بمالید تا لاک اضافی از آن گرفته شود. سپس با چند ضربه محکم شروع کنید. نخست از وسط رو به پایین.

10 _ سپس از وسط به یکسو.

11 _ به سوی دیگر.

12 _ پس از آنکه کار یک دست تمام شد, حاشیه های اضافی لاک را از اطراف ناخن بزدائید.

13 _ حال رنگ صاف و یکدست است.

14 _ بگذارید آستر اولیه خشک شود آنگاه آستر دوم را نیز به همان طریق بزنید.

15 _ سر چوب را بداخل محلول پاک کن (آستون) زده و قسمتهای اضافی لاک را پاک نمائید.

16 _ تا اینجا ناخنها کاملا رنگ خورده اند. پوشش نهائی باید با دقت بیشتری انجام گیرد.

17 _ همانگونه که آستر را زده اید, بگذارید لاک روئی نیز خشک شود و وقتی که کاملا خشک شد, دستها را با لوسیون مورد نظر ماساژ دهید و انگشتها را نیز ماساژ دهید.

677890 آرایش بطور کلی

پا و ساق پا

پا و ساق پای شما حائز اهمیت فوق العاده ای است و به هیچوجه نباید از آن غفلت شود. در اینجا انواع آرایش ها را برای انواع پاها می نویسیم و امید است که دستورات ما را کاملا به کار ببرید تا پاها و ساق پای زیبا و خوش ترکیبی پیدا کنید.

برای تراشیدن موی پا راه هائی وجود دارند و شما می توانید هر کدام را که مایل هستید به کار برید.

1 _ استفاده از تیغ است. نخست پا را صابون زده و بعد موهای آن را بتراشید. تیغ را رو به بالا در جهت خلاف موها بکشید و همه را بتراشید.

2 _ یکی دیگر از طرق تراشیدن موی پا استفاده از ماشین های برقی است. ماشین را در جهت خلاف مو بکشید.

3 _ راه سوم استفاده از کرمهای مخصوص است که موهای زائد به وسیله آنها پاک می شود. این کرمها بوفور در بازار پیدا می شوند.

4 _ پاک کردن خود پا نیز با آب گرم و صابون صورت می گیرد. برای پاهای ظریف و نرم از پنبه و یا ابر استفاده کنید. اطراف ناخنها را با پنبه آغشته به آستون پاک نمائید.

5 _ موقع گرفتن ناخنها مواظب باشید که آنها را همیشه به طور افقی بگیرید نه به صورت نیم دایره و الا در وقت رشد, گوشت را پاره می کنند.

6 _ زیر ناخن ها را پاک کنید.

7 _ پس از پاک کردن ناخنها و پاها و خشک شدن کامل, آنها را سوهان بزنید.

8 _ بعد از گرفتن ناخنها اطراف آنها را نیز کاملا تمیز کنید.

9 _ زوائد اطراف ناخن را نیز کاملا تمیز کنید.

10 _ برای از بین بردن پوست اضافی از لوسیونهای مخصوص استفاده نمائید.

11 _ حال مهمترین کار ماساژ است. نخست مقداری لوسیون بر پاها مالیده و بعد به آرامی در جهت مخالف مو ماساژ دهید تا کاملا جذب پوست بشود.

12 _ آنگاه مجددا پا را با آب و صابون بشوئید, پس از دومین شستشو پاها و ناخنها را کاملا خشک کنید.

13 _ حال آماده برای لاک زدن هستید.

14 _ اسفنج مخصوص را لابه لای انگشتها قرار دهید.

15 _ در حینی که لاک خشک می شود, در اطراف اطاق قدم بزنید (از قواعد لاک زدن ناخن های دست استفاده کنید) نخست آستر را زده و بعد لاک اصلی را بزنید.

16 _ هر پا را بعد از تمام شدن پای دیگر لاک بزنید. پس از اتمام آن زوائد را با پنبه پاک نمائید. برای آنکه پدیکور شما حسن ختامی داشته باشد, از ادکلن استفاده کنید.

17 _ هر گونه لکه روی پایتان را با ماتیک پوشانده و بعد با نوک انگشت کاملا ماساژ دهید تا رنگ آن محو شود.

18 _ برای آنکه پاهای چاق لاغرتر به نظر برسند, اطراف آنها را سایه های تار بزنید و مواظب باشید ما بین سایه ها خط نیفتد.

19 _ اندکی ادکلن یا پودر تالک آرایش پای شما را تکمیل می نماید.

347234 آرایش بطور کلی

پشت

خانمها باید توجه داشته باشند که توجه از پشت عامل مهمی است در افزودن زیبائی و ملاحت آنان, مهمتر از همه اینست که پشت باید همیشه تمیز و شفاف باشد. برای دیدن پشت خود از آئینه های دسته دار استفاده کنید.

1 _ پشت خود را لااقل روزی یک یا دو بار بشوئید و پاک کنید. برای تمیز کردن پشت می توانید از کرمهای مخصوص استفاده نمائید که به پشت مالیده می شوند. بگذارید کرم کاملا خشک شود, سپس آنرا پاک نمائید. کیسه کشیدن نیز از عواملی است که سلولها را باز می نماید و تنفس پوست را بیشتر می کند و در نتیجه به شفافیت آن می افزاید.

2 _ قبل از هر چیز لکه ها یا خالهای پشت خود را با مداد مخصوص پاک کنید.

3 _ از رنگهای تیره استفاده نموده سپس آنها را ماساژ دهید.

4 _ پس از صاف کردن رنگ روی لک ها, پشت گردن و شانه های خود را کاملا با کرم ماساژ داده و بعد پودر بزنید.

5 _ سپس پودر را بوسیله ابر مرطوبی بر پوست فشار دهید.

6 _ مرحله آخر زدن اودکلن به پشت است.

79870 آرایش بطور کلی

موی سر

موی سر آرایش شما را تکمیل می نماید. در مورد موی سر دستورات زیادی در این بخش داده شده اند که می توان با رجوع به آنها, بهداشت مو را کاملا رعایت نمود و از ریزش, شوره و یا از شکنندگی, از خشکی و یا چربی جلوگیری کرد.

1 _ همانگونه که بارها تذکر داده ایم, موهایتان را چه از آرایشگاه برگشته باشید چه از حمام, باید محکم برس بزنید. اگر ریشه موها سفید شده باشد, رنگ تیره ای بدان بزنید.

2 _ پس از رنگ زدن به موهای سفید, حال موها را بشکل دلخواه برس بزنید.

3 _ از شانه خود برای صاف کردن جعدها استفاده نمائید و در عین حال حالات شکننده مخصوصی هم بدان ببخشید.

4 _ برای آنکه موهایتان به همان حالت بمانند. از فیکساتور استفاده نمائید. فیکساتور را دوازده اینچ از خود دور نگهداشته و تمام موها را به آن آغشته کنید.

5 _ پس از فیکساتور زدن به موها, دیگر آنها را شانه نکنید فقط با دست به شکل دلخواه فشار دهید.

6 _ حال اندکی اودکلن به موها بزنید و برای زیبائی بیشتر موها را از پشت سر پیچیده و سنجاق بزنید.

343258 آرایش بطور کلی

زیبایی درونی

پروتئین _ یاخته های سر و انگشتها را ترمیم کرده و زنده نگه می دارد. در گوشت, ماهی , تخم مرغ, شیر, پنیر و پسته بوفور یافت می شود.

آهن _ رنگ و رو را گلگون می سازد. در جگر, اسفناج, تخم مرغ, کشکمش و لبنیات پیدا می شود.

ویتامین _ سیستم اعصاب را قوی می کند و هضم را منظم می سازد. گوشت, تخم مرغ و غلات سرشار از آن هستند.

ریبوفلاوین _ چشمها و پوست را شفاف می کند. در شیر, پنیر, تخم مرغ, ماهی, جگر و حبوبات بوفور پیدا می شود.

اسید آسکوربیک _ بهبودی را تسریع و مقاومت بدن را بیشتر می کند. در سبزیجات, لیموترش, پرتغال, خربزه, بوفور یافت می شود.

ویتامین آ _ برای پوست و چشم معجزه می کند. در سبزیجات, تخم مرغ, شیر, کره, خامه و جگر پیدا می شود.

ویتامین د _ استخوانها را محکم و سالم می نماید. در گوشت, شیر, تخم مرغ و کره یافت می شود.

کاربو هیدرات _ تولید انرژی می کند. در موز, شکر و قند, نان, سیب زمینی و مرباجات بوفور یافت می شود.

چربی _ از مقدار کم غذا تولید انرژی زیادی می کند. در کره, گوشت, انواع روغنها و خامه یافت میشود.

نکته جالب : برای آنکه ناخن هایتان نشکند به کلسیم احتیاج دارید.

اگر ناخنهای بلندی دارید, آنها را در آب نمک قرار دهید. خواهید دید که کاملا محکم شده و دیگر ترک بر نمی دارند و به سهولت نمی شکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.